Jerzy Łapiński został pochowany we wtorek, 19 maja, o godzinie 14:00 na warszawskim Cmentarzu Bródnowskim. O pożegnaniu aktorka poinformowała jego córka Agnieszka  Gaździńska-Łapińska. W jej sieciach społecznościowych napisano było o tym, gdzie i kiedy odbędzie się uroczystość. 

– Spotkajmy się przy drewnianym kościele na terenie cmentarza – napisała Agnieszka.

Pogrzeb Ewy Żarskiej. Na uroczystości znajdowali się tylko najblisze osoby

Na pożeganie ze wybitnym aktorem mogło przyjść maksymalnie 50 osób. Wśród nich byli tak samo i znane polskie aktorzy: Jan Englert, Monika i Zbigniew Zamachowscy, Krystyna Janda, Artur Barciś czy Renata Dancewicz.

Popularne wiadomości teraz

"Zadzwoniłam do mamy i powiedziałam, żeby dała mi pieniądze. Odmówiła, bo wydała na badania i leki. Nie wierzę. Chyba nie chciała mi pomóc." Z życia

Izabella Krzan pochwaliła się gorącym zdjęciem z łożka: "Hot!" zachwycają się fani

Dania w ogniu krytyki. W bestialski sposób giną bezbronne zwierzęta

Dziwna bzdura Juztyny Żyły

Pogrzeb Emila Karewicza, jak będzie wyglądał w czasie epidemii

Jerzy Łapiński miał 79 lat. 30 lat był związany z Teatrem Wybrzeże. Zagrał w kilkanastu rolach filmowych i teatralnych. Pamiętamy go przede wszytskim z takich scen, jako: „Azyl”, „Tydzień z życia mężczyzny”, „Job, czyli ostatnia szara komórka”, „Być jak Kazimierz Deyna”, „Radio Romans”, „Sława i chwała”, „Kryminalni”, „13 posterunek”, „Świat według Kiepskich”, „Na dobre i na złe”, czy „Złotopolscy".  Artysta został odznaczony Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. 

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com