O ks. Rydzyku pisaliśmy w poprzednich artykułach. Podczas hucznych obchodów Radia Maryja o. Rydzyk wypiwedział słowa, które spowodowały aferę w mediach. W sprawie pedofilii w kościele powiedział:

To, że ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył. A kto nie ma pokus

Ks.Rydzyk bardzo zaskoczył swoim przemówieniem

Swoje oburzenie pokazało wiely sławnch ludzi. Jednym z nich był Jarosław Wałęsa, który nie przebierał w słowach:

Rydzyk to gnida którą należy wykluczyć z życia publicznego

Popularne wiadomości teraz

„Kupiliśmy dom w wiosce. Kupiliśmy go od młodej pary, która straciła babcię. Kiedy weszliśmy do środka, płakałam, a mój mąż był zrozpaczony”

„Zdecydowałem się zdradzić żonę i całkowicie ją obwiniałem, ale życie obróciło się przeciwko mnie”

„Przyjaciele w końcu postanowili się pobrać. Organizowali wesele tylko dla bliskich, a potem córka zapytała ich, dlaczego biorą ślub dopiero teraz"

„Był bogatym chłopakiem, więc podałam adres domu przecznicę przed moim, nie chciałam pokazać, że jestem prawie żebraczką”

Bawię się z moją córeczką, a później słyszę Rydzyka. Na tego skur***** śliny szkoda, ale jak spotkam, to dostanie w pysk.

Kiedy już trochę ochłonął próbował wyjaśnić użycie tak ostrych słów:

Uważam, że trochę za wulgarny był ten wpis, dlatego go skasowałem. Nie zmienia to jednak faktu, że jestem oburzony tym, że nie było żadnej reakcji ze strony hierarchów oraz ministra sprawiedliwości na słowa ojca Rydzyka. Kiedy ktoś wypowiada się w taki sposób, usprawiedliwiając pedofilię i tych, którzy ukrywali takie przestępstwa, to uważam, że powinna być jasna, natychmiastowa reakcja. To się nie wydarzyło i to mnie oburzyło

Po całym zajściu przeprosił w mediach społecznościowych tych, którzy poczuli się urażeni.

Szanowni Państwo, przepraszam za słowa użyte w moich wczorajszych wpisach. Słów tych użyłem, gdyż jestem rozgoryczony wypowiedziami ojca T.Rydzyka podczas 29 urodzin R Maryja.Taki język w debacie publicznej jest niedopuszczalny. Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się urażeni.

Pojawiło się wiele komentarzy nie przychylnych dla Wałęsy . Poniżej jeden z nich:

Koledzy tatusia dali przykład, jak to zrobić, z bł. ks. Jerzym Popiełuszko. Bolek to cię chyba w totka wygrał, jak na kolegów donosił!

Jakie jest Twoje zdanie? Czy Wałęsa przesadził?

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com