Mówiąc o tym zjawisku, aż trudno uwierzyć, że to prawda! Dziś 21 grudnia 2020 będziemy świadkami historycznego zjawiska na niebie. Ostatnio taka sytuacja miała miejsce aż 800 lat temu. To niebywałe, że akurat nam będzie dane to zobaczyć!

21 grudnia warto spojrzeć w niebo. Zbliża się bowiem Wielka Koniunkcja Jowisza i Saturna, dzięki czemu będziemy mogli obserwować Gwiazdę Betlejemską. Warto dodać, że popularna Gwiazda Betlejemska tak naprawdę wcale nie jest gwiazdą, a właśnie koniunkcją dwóch planet. Tworzą one na niebie jeden bardzo jasny punkt. 21 grudnia 2020 roku planety będą oddalone od siebie o zaledwie 0,1 stopnia, co sprawi, że z naszej perspektywy będą wyglądały jak jeden świetlisty punkt. NASA podkreśla, że w szczytowym momencie będą oddalone od siebie zaledwie o „jedną piątą księżyca w pełni"

Dziś wszyscy powinniśmy spojrzeć w niebo bo taka sytuacja nie będzie trwała wiecznie. Gwiazdę Betlejemską będziemy mogli obserwować, aż do 25 grudnia. Trzeba tylko prosić o ładne i bezchmurne niebo bowiem blask gwiazdy będzie dla nas widoczny. Nie sposób się pomylić, bowiem to najjaśniejsze światło jakie kiedykolwiek widzieliśmy z nieba!

Jolanta Kwaśniewska przyłapana na zakupach w pięknej stylizacji

Popularne wiadomości teraz

Co wydarzyło się w życiu osobistym Marty Manowskiej

Zobacz, co się stało z aktorami najsłynniejszego serialu telewizyjnego w Polsce „M jak miłość”

Karol Strasburger cieszy się ze swojego ojcowstwa: "Laurze pozwalam na budzenie mnie o trzeciej nad ranem"

Ale wtopa! Katarzyna Cichopek pokazała przypadkiem rozebranego męża. Ma się czym pochwalić

Naukowcy EarthSky przypominają, że poprzednią koniunkcję można było oglądać w 1226 roku, a więc blisko 800 lat temu. Jowisz i Saturn znacząco zbliżyły się do siebie także w 1623 roku, ale zdaniem naukowców panujące wówczas warunki obserwacyjne i położenie Słońca najprawdopodobniej uniemożliwiły oglądanie zjawisk. Planety podobno zbliżają się do siebie co około 20 lat, Jednak nigdy na tyle blisko co teraz!

Nie pozostaje nam nic innego jak poszukać dziś w nocy tej niesamowitej Gwiazdy. Życzmy sobie także, aby zwiastowała ona Pokój i Dobro!

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com