W dzisiejszych czasach śmiertelność we Włoszech jest wyższa niż w Chinach. Doradca naukowy Ministra Zdrowia Włoch, były prezes Europejskiego Stowarzyszenia Zdrowia Publicznego, professor Walter Ricciardi, wytłumaczył, że na to wpływa dwa głównych czynnika. 

Katarzyna Dowbor zrobiła remont domu biednej rodziny. Pomogła samotnej matce z dziećmi

professor Walter Ricciardi

Z jego słów dowiadujemy się, że pierwszą główną przyczyną tego jest średni wiek ludności kraju, a zatem średni wiek pacjentów. Drugą - stosunek samych Włochów do obecnej sytuacji. Profesor powiedział, że średni wiek pacjentów z koronawirusem we Włoszech wynosi 63 lata, kiedy w Chinach, a właśnie w miastu Wuchan, gdzie zaczęło się rozprzestrzenianie infekcji - 46 lat. 

Koronawirus we Włoszech

Popularne wiadomości teraz

Mamuśka ma wychodne": Dominika Gwit zrobiła niespodziankę swoim subskrybentom i pochwaliła się synkiem

Anna Mucha zaliczyła wielką wpadkę z ubraniem. To była wielka wpadka nawet dla niej

Maciej Kurzajewski i jego synowie niespodziewanie zareagowali na życzenia od Pauliny Smaszcz. Informator udzielił komentarza

Dominika Gwit wybrała się na spacer z synem, ale jeden element przykuł jej uwagę: "Jakiś mistrz drugiego planu musi być"

We Włoszech jedną z przyczyną śmiertelności nawiązują do koronawirusu, jednak tylko w niektórych przypadkach ten wirus stał bezpośrednią przyczyną śmierci. 

Joanna Moro pokazała, co robi ze swoją córką podczas kwarantanny

"Chociaż z pewnością to spowodowało pogorszenie" - dodał profesor Walter Richcardi. 

Według amerykańskiej organizacji non-profit, Population Enquiry Office, Włochy zajmują drugie miejsce na świecie po Japonii pod względem średniego wieku swoich mieszkańców. Spośród 60,34 miliona osób 22,8% (13,76 miliona) to osoby powyżej 65 roku życia.

Wcześniej pisaliśmy o tym, jak koronawirus wygląda z kosmosu. Po tych zdjęciach możemy zobaczyć prawdziwą siłę koronawirusu. Spowodował on, że miejsca, gdzie wcześniej było zawsze tłume ludzi, teraz są puste. Apokalipsa? Coś w tym jest. Firma Maxar Technologies podzieliła się zdjęciami z kosmosu, gdzie można zobaczyć całkowity brak ludzi. Park rozrywki Disney's Hollywood Studios koło Orlando na Florydzie zamknął się dla odwiedzających. Więcej infomracji o tym, możesz znaleźć w naszym artykule.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com