Zmiana w wyglądzie pieprzyków

Czerniak to śmiertelny rak skóry, który może zaatakować w każdym wieku. Najczęściej objawia się właśnie w pieprzykach, a raczej w zmianie ich wielkości, koloru, a także w pojawieniu się nowych znamion. Dlatego musisz monitorować swoją skórę, a jeśli zauważysz wzrost lub pojawienie się nowych pieprzyków, skontaktuj się ze specjalistą.

Uporczywy kaszel i chrypka

Kaszel, który nie ustępuje, może sygnalizować raka płuc, zwłaszcza jeśli jesteś nałogowym palaczem. Ochrypły głos może być objawem raka głowy i szyi.

5 oznak, że pilnie potrzebujesz wizyty u ginekologa

Niewyjaśniony obrzęk

Popularne wiadomości teraz

Nazwane najważniejsze mędrcy wśród znaków zodiaku. Mają wysoki poziom IQ

Trzy znaki zodiaku zakręcą kołem fortuny do końca października

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Jeśli węzły chłonne, nie tylko w szyi, ale także w pachach i pachwinie, powiększają się i nie znikają przez kilka miesięcy, to zdecydowanie musisz udać się do lekarza.

Zmiana w oddawaniu moczu

Jeśli zaczniesz chodzić do toalety częściej niż zwykle, może to być oznaką raka prostaty. Ten rak występuje częściej u młodych ludzi.

Nietypowe zachowanie jelit

Niektóre nowotwory mają podłoże genetyczne, takie jak rak okrężnicy i prostaty, więc powinieneś uważnie obserwować, co dzieje się w Twojej łazience.

Delikatne, przewiewne placki: jak ugotować przysmak na kefirze

Niewyjaśniona utrata wagi

Utrata wagi bez zmniejszania spożycia pokarmu może być objawem raka okrężnicy, a nawet wątroby. Nowotwory wytwarzają substancje, które zmieniają metabolizm organizmu, osłabiając jego zdolność wchłaniania białka i energii z kalorii.

Długotrwały niewyjaśniony ból

Jeśli ból nie ustąpi w ciągu trzech miesięcy, należy zgłosić się do lekarza. Tutaj sytuacja jest taka, że ​​rosnący guz może naciskać na kości, mięśnie, tkanki i nerwy, co powoduje ostre i długotrwałe napady bólu.

Niewyjaśnione krwawienie

Grudki mogą same krwawić lub mogą uszkodzić naczynia krwionośne w miarę wzrostu, co prowadzi do krwawienia. W takim przypadku nie powinieneś czekać kilka miesięcy, jeśli obserwujesz regularne krwawienie przez kilka dni - musisz udać się do lekarza.

Wrzody, które się nie zagoją

Owrzodzenie jamy ustnej może być objawem raka jamy ustnej. Poproś lekarza, aby sprawdził zmiany, jeśli utrzymują się w ciągu trzech miesięcy.

Problemy z połykaniem

Jeśli nie możesz normalnie połykać, może to być oznaką raka głowy i szyi. Obrzęk może zablokować gardło.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com