Jerzy Owsiak jest znanym polskim dziennikarzem, a między innymi znanym działaczem charytatywnym. Założył Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która pomaga w ratowaniu chorych ludzi, a między innymi dzieci. Owsiaka można poznać dzięki jego zawsze czerwonym okularom i dobrym uśmiechem. Cała Polska całym sercem go kocha i każdy rok wkłada pieniędzy do WOŚP.

Ewa Chodakowska zażenowana Polakami jedzącymi w fast-foodach. Ostre słowa trenerki

Ciekawe fakty o Jerzy Owsiaku

Natomiast nie wszyscy wiedzą o tym, kim tak naprawdę jest Jerzy Owsiak?

Oto kilka ciekawych faktów o znanym założycielu korzystnej fundacji.

Jerzy Owsiak miał do czynienia z sądem

Tutaj chodzi jedynie o publiczne przekleństwa z ust Jerzy Owsiaka. Stało się to pod czas jego przemowy ze sceny Przystanku Woodstock 2017. Sąd ostatecznie ukarał Owsiaka grzywną w wysokości 100 zł.

Popularne wiadomości teraz

Odeszła wybitna aktorka Barbara Borys-Damięcka. Mama Grzegorza Damięckiego miała 85 lat

Paulina Smaszcz drwi z pozwu Kasi Cichopek i wymienia ikony rodziny jako swoich świadków. "Pani Katarzyno, gratuluję świadków"

Dramatyczne doświadczenia Pauliny Smaszcz i jej synów. "Myślisz, że mają w ogóle siłę do tego"

Roksana Węgiel zaskakuje wszystkich szczegółami swojego ślubu. Zdradza nazwisko i suknię ślubną w niespotykany sposób

Jerzy Owsiak

I to była niejedyna sprawa z sądem

Chodzi tu o blogera Matka Kurka, który twierdził, że Owsiak nieudczywie stracił zebrane dary na Fundację WOŚP. W końcu bloger przegrał sprawę i musiał wpłacić 19 tysięcy złotych na rzecz fundacji Jurka.

Matka-Pit-bull rozpaczliwie prosi, aby do niej wrócili się jej dzieci.

Ile zarabia dobry czarodziej Jerzy Owsiak?

Większość myśli, że zarabiane pieniądze przez Fundację idą na prywatne konto samego Owsiaka. Jednak sam Jerzy ciągle pokazuje swój raport, z czego wszyscy mogą sprawdzić co i ile idzie na ręce dziennikarza. Filantrop dostaje wypłatę tylko jako członek zarządu fundacji, a z ustaleń magazynu Wprost wynika, że jest to suma około 4 tysięcy złotych.

Jurek Owsiak jest założycielem Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Ciągle to samo ubranie

Rozpoznawanie Owsiaka nie jest wielkim problemem. Zawsze ubiera się w żółtą koszułę i nosi czerwone kolory. Jest to jego powszechnie znanym styl.


Czym się zajmuje poza swoją ulubioną Fundacją?

Dla niektórych to może być niewielkim szokiem, bo Jerzy Owsiak poza WOŚP jest założycielem Towarzystwa Przyjaciół Chińskich Ręczników. Zaczął tym się zajmować pod koniec lat 80.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com