Jednakże, poza swoją pracą w telewizji, Katarzyna jest również oddaną córką i opiekuje się swoją 90-letnią mamą, która potrzebuje wsparcia i troski.

Z czasem stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych prezenterów w Polsce, prowadząc m.in. popularne programy telewizyjne jak "Nasz nowy dom".

„Nauczyła mnie też tego, że kobieta musi być niezależna, samodzielna i mieć własne pieniądze. Musi pracować, a nie bawić się w uzależnianie od kogokolwiek, tylko pracować i sama dbać o swoje rzeczy”, mówiła w Fakcie.

Prezenterka telewizyjna pomaga mamie we wszystkich domowych obowiązkach.

„To rzeczy, przysparzały jej wiele stresu, więc cieszę się, że mogę go z niej zdjąć. Ludzie starsi mają różne potrzeby – nie tylko te związane z ograniczeniami ruchowymi, ale też zmieniają im się pory snu, czy chociażby preferencje i potrzeby żywieniowe. Możliwości wsparcia jest wiele, dlatego warto o nich rozmawiać z lekarzem, np. o wsparciu żywieniowym w postaci preparatów odżywczych. W organizowaniu wsparcia dla mamy sama też korzystam z pomocy. Kiedy jestem w trasie, pracuję, moi bliscy zajmują się mamą. Wiem, że jest ktoś, kto o nią zadba wtedy, kiedy ja nie mogę”, zwierzała się dziennikarka.

Popularne wiadomości teraz

Adam Małysz zdradza, gdzie Marty Kubackiej udało się uratować życie. Cała prawda wyszła na jaw

Historia miłości Dawida Kubackiego i Marty Kubackiej. To była miłość od pierwszego wejrzenia

W kim była zakochana Joanna Opozda, zanim poznała Antka Królikowskiego? Było o włos od ślubu

Sensacyjne wiadomości o Grażynie Torbickiej i Adamie Torbickim. Co dzieje się w 42-letnim małżeństwie gwiazdy i uznanego kardiologa

Katarzyna Dowbor ma wspaniałą mocną rodzinę. Prezenterka regularnie odwiedza swoją matkę i dba o nią, pomagając jej w codziennych czynnościach i zapewniając jej wsparcie emocjonalne.

„Oprócz mojej córki, fantastycznym wsparciem jest mój brat, który, mimo że mieszka w Stanach, dzwoni do mamy codziennie, chociaż na chwilę – powiedzieć jej, co u niego, co planuje, co będą robić, kiedy się spotkają. Czasami aż zapomina się w tym planowaniu – na wspólną wycieczkę żeglarską mamie nie starczy już na pewno siły. I emocjonalnie to chyba właśnie dla mnie ten najtrudniejszy aspekt jej starości – patrzenie na kogoś, kto był prawdziwym wulkanem energii, a kto teraz powoli, ostrożnie się porusza, kto nie ma już tego błysku w oku, tego „poweru”, dodawała gwiazda.

Katarzyna Dowbor jest dla swojej matki wielkim wsparciem i przykładem, jak ważne jest to, aby pamiętać o opiece nad osobami starszymi. Jej poświęcenie i troska są godne podziwu, a jej przykład może być inspiracją dla wielu osób, które stają w obliczu podobnych wyzwań.

Pisaliśmy również o: 50-letnia Kasia Sokołowska podzieliła się dobrą wiadomością o swoim synu. Duże zmiany w życiu Ivo

Może zainteresuje Cię to: Nostalgiczne ujęcia z przeszłości. Justyna Żyła uśmiechnięta i wtulona w skoczka, łączy ich specjalna więź

Przypominamy o: Dominika Gwit w końcu pokazała swojego syna. Chłopiec ma już siedem tygodni. "Już 7 tygodni odkąd jesteśmy razem"