Jeśli chodzi o jego karierę, to wszyscy już zrozumieli, że dla mężczyzny najważniejsza jest rodzina. Dlatego też nie wziął udziału w Pucharze Świata w skokach kilka dni temu, gdy odbywał się turniej.

Mój nagły powrót do domu…. jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu ale nie to jest teraz najważniejsze – przekazał.

W rozmowie z WP Sportowe Fakty Dawid zdradził nowe szczegóły dotyczące stanu zdrowia Marty i zaapelował do wszystkich o cierpliwość.

Biorąc pod uwagę to, przez co przeszła, teraz jej stan jest obiecujący. Przed nami jeszcze spory kawałek drogi, ale wykonali ogromną pracę, żeby pomóc Marcie i teraz mówią, że parametry pracy jej serca w krótkim czasie bardzo szybko się poprawiły, co rzadko się zdarza. Są już blisko ogólnie przyjętej normy. Rehabilitacja przynosi zauważalne efekty. Rzeczy, które jeszcze kilka dni temu były dla żony problematyczne, teraz nie są. To będzie jednak długotrwała rehabilitacja, nawet jak już wrócimy do domu, wciąż będzie przed nami wiele pracy. Najważniejsze jednak, że w ogóle możemy się nad tym zastanawiać.

Popularne wiadomości teraz

Maciej Kurzajewski zaskakuje Kasię Cichopek luksusami. Chyba nieźle się rozrzutkował. Ten gadżet wzbudza sensację

Emocjonalne pożegnanie. Justyna Kowalczyk z łzami w oczach żegna Kacpra Tekiegłego na cmentarzu

Polska ikona filmowa gwiazda "Czterech pancernych i psa" nie żyje. Wygląd miejsca spoczynku zaskoczy każdego

Psycholog wyjawił skrywaną prawdę o związku Hakiela i Kurzajewskiego. Nie pozostawiła złudzeń

Jest jednak nawet nadzieja, że Marta wróci do domu w kwietniu.

Nie stanie się to na dniach, jest raczej kwestią tygodni. Ale nie miesięcy i to jest dla nas budujące. Mamy nadzieję, że czwartą rocznicę ślubu, którą będziemy mieli 1 maja, poświętujemy już w domu -wyjaśnił.

Dawid Kubacki również pozostaje z nadzieją, że wkrótce wróci do skoków.

Co do mojego powrotu, to nie złożę na tę chwilę żadnej deklaracji, ale wierzę, że będą możliwości, żebym nadal mógł rywalizować w zawodach Pucharu Świata. Być może będę potrzebował indywidualnego planu treningowego, być może jakiejś innej formy dostosowania się do naszej sytuacji rodzinnej. Jeśli możliwości będą, zapału do pracy na pewno mi nie zabraknie – przekazał w rozmowie z WP.

Życzymy młodej rodzinie, aby jej plany spełniły się jak najszybciej.

Pisaliśmy również o: Ola Żebrowska zachwyciła swoich fanów nowym zdjęciem. "Najważniejsze, że jest Pani ubrana". No nie do końca

Może zainteresuje Cię to: Mama Tomasza Komendy ujawniła prawdę na temat relacji z synem. "Tomek w ogóle się już do nas nie odzywa"

Przypominamy o: Ewa Błaszczyk podzieliła się dobrą wiadomością o stanie zdrowia córki po operacji. "Widzę poprawę"