6 maja 2023 roku w Londynie odbędzie się koronacja Karola III i jego żony Camilli. Pałac Buckingham opublikował już zaproszenie na uroczystość, w której Camilla zostanie mianowana królową bez kwalifikowanego tytułu "consort".

Termin ten oznacza dosłownie żonę panującego monarchy i wskazuje, że nie posiada ona uprawnień politycznych i wojskowych głowy tronu.

Imię Kamilli zostało pozbawione "zbyt kłopotliwego" tytułu i nazwano ją po prostu królową. Oto co wiemy o jej przeszłości, dzieciach i wnukach, które w przeciwieństwie do spadkobierców Karola długo unikały uwagi opinii publicznej.

Oprócz bycia królową konsort Wielkiej Brytanii, Camilla ma "tytuł" matki i babci. Podobnie jak Karol, ma dwoje dzieci z poprzedniego małżeństwa z Andrew Parkerem Bowlesem, emerytowanym oficerem brytyjskiej armii. Para była małżeństwem od 1973 do 1995 roku, a 10 lat po rozwodzie Camilla wyszła za Karola. W tym czasie panna młoda miała 58 lat, a pan młody 57.

Camilla ma również pięcioro wnucząt. Wiadomo było, że odegrają one szczególną rolę w uroczystości koronacyjnej 6 maja. Obok księcia George'a stronami honorowymi będą wnuki Camilli: Gus, Louis i Freddie. 

Popularne wiadomości teraz

Marcin Hakiel przekracza granice. Zdradza intymne szczegóły małżeństwa z Cichopek. Czego żałuje

Kontrowersje wokół ucieczki córki Adama Małysza. Jakie są najnowsze wieści o Karolinie

Nie żyje aktor "M jak miłość", "Klanu" i "Miodowych lat". Tadeusz Wieczorek był legendą filmową

Anna Mucha opublikowała zdjęcie ze ślubu Cichopek. "Miałam mieszane uczucia odnośnie tego małżeństwa"

Syn Camilli, Tom Parker-Bowles

Pierwsze dziecko Camilli i Andrew Parker-Bowlesa urodziło się 18 grudnia 1974 roku, a książę Karol został jego ojcem chrzestnym.

Od tego czasu Tom stał się znany jako pisarz żywności i krytyk restauracji. Jego recenzje zostały opublikowane w różnych znanych publikacjach, w tym GQ, Esquire i The Mail on Sundays. Ponadto napisał kilka książek kucharskich i pojawił się jako sędzia w licznych telewizyjnych programach kulinarnych.

Tom poślubił redaktorkę mody Sarah Bice we wrześniu 2005 roku, pięć miesięcy po tym, jak jego matka związała się z Karolem. W ślubie uczestniczyli Camilla, Karol, książęta William i Harry. Tom i Sarah mieli dwoje dzieci: córkę Lolę i syna Freddiego. W 2018 roku, po 12 latach małżeństwa, para rozstała się.

Odkąd Camilla została żoną Karola, jej syn uczestniczył z nią w kilku uroczystościach i wydarzeniach. Był też na pogrzebie królowej Elżbiety II we wrześniu 2022 roku.

Córka Camilli — Laura Lopez

1 stycznia 1978 roku Camilla i Andrew mieli swoje drugie dziecko, córkę Laurę. Uczęszczała do prestiżowej Haywood School i ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie Oksfordzkim, gdzie studiowała historię sztuki i marketing. Od tego czasu Laura zbudowała karierę jako kurator sztuki.

W 2005 roku, po ślubie Camilli i Charlesa, była współzałożycielką Eleven Fine Art i przez 10 lat pełniła funkcję jej dyrektora.

W maju 2006 roku Laura poślubiła księgowego Harry'ego Lopeza, wnuka Lorda Astora z Hever. Para doczekała się trójki dzieci: córki o imieniu Eliza oraz bliźniaków Gusa i Louisa.

Podobnie jak jej brat, Laura pojawiła się na publicznych wydarzeniach rodziny królewskiej, w tym na ślubie księcia Harry'ego i Meghan Markle w maju 2018 roku. Uczestniczyła również w królewskiej ceremonii pogrzebowej w 2022 roku.

Wnuki królowej Camilli

Lola Parker Bowles urodziła się 9 października 2007 roku dla Toma i Sarah i jest najstarszą wnuczką Camilli. Drugie dziecko Toma i Sarah, syn Freddie Parker Bowles, urodził się w lutym 2010 roku. Jest on najmłodszym z wnuków Camilli.

Eliza Lopez, pierwsze dziecko Laury i Harry'ego, urodziła się 16 stycznia 2008 roku. Eliza była druhną na królewskim ślubie księcia Williama i Kate Middleton w 2011 roku. Miała wtedy zaledwie trzy lata.

Bliźniaki Louis i Gus Lopez przyszły na świat 30 grudnia 2009 roku. 

Pisaliśmy również o: Dawid Kubacki opowiada o planach dotyczących Wielkanocy. Skoczek zdradził, jak spędzi w tym roku święta

Może zainteresuje Cię to: Przeszłość Dagmary Kaźmierskiej. Archiwalne zdjęcia odkrywają jej niezwykły talent

Przypominamy o: Joanna Krupa i Douglas Nunes razem. Modelka pokazała relację z parku rozrywki