Otóż nie jest on katolikiem, a należy do Kościoła ewangelickiego. Niektórzy mogą być zaskoczeni, ale dla Żyły wyznanie jest bardzo ważne.

Został nawet uhonorowany specjalnym medalem za swoje zasługi dla wspólnoty luterańskiej w Szczyrku, gdzie od lat angażuje się w różne projekty charytatywne i ewangelizacyjne.

Dowiedz się więcej o jego wierze i o tym, jak skoki narciarskie są związane z religią w naszej najnowszej publikacji!

Piotr Żyła – mistrz świata, który ma więcej na swoim koncie niż tylko skoki narciarskie. Okazuje się, że Żyła to nie tylko utalentowany sportowiec, ale także człowiek z głęboką wiarą. Choć nie jest katolikiem, to jego religia odgrywa ważną rolę w jego życiu.

Piotr uczęszczał na lekcje religii ewangelickiej. Lekcje religii były z Piotrem wielką przyjemnością. Piotr należy do bardzo pogodnych ludzi — mówił kilka lat temu ks. Jan Byrt.

Popularne wiadomości teraz

Zdzieranie kuponów i bieda. Wyznania Rusin o trudnych czasach po rozwodzie z Lisem

Emocjonalne pożegnanie. Justyna Kowalczyk z łzami w oczach żegna Kacpra Tekiegłego na cmentarzu

Hanna Lis napisała bardzo niespodziewane słowa o Kindze Rusin. Uchyliła rąbka tajemnicy

Nie żyje aktor "M jak miłość", "Klanu" i "Miodowych lat". Tadeusz Wieczorek był legendą filmową

Otrzymał nawet specjalne odznaczenie za swoje zasługi dla Kościoła ewangelickiego. Czy to, że Żyła wyznaje inną wiarę niż większość Polaków wpływa na jego sukcesy sportowe? Przeczytaj naszą najnowszą publikację i przekonaj się!

Piotr Żyła – mistrz świata, którego wyznanie zaskakuje wielu Polaków. Skoczek narciarski od lat jest związany z Kościołem ewangelickim i angażuje się w różne inicjatywy charytatywne i ewangelizacyjne.

Otrzymał nawet specjalne odznaczenie za swoje zasługi dla wspólnoty luterańskiej. Czy wiedząc o jego religii, będziesz kibicował mu z taką samą intensywnością?

Nasze medale w kształcie Róży Lutra ofiarujemy ludziom, którzy w życiu kierują się Ewangelią i dostrzegają bliźniego - powiedział podczas specjalnej ceremonii. Żyła od lat wspiera różne projekty charytatywne i ewangelizacyjne na Śląsku Cieszyńskim, gdzie mieści się najliczniejsza grupa luteran w Polsce. Wyjątkowy mosiężny medal zaprojektowali parafianie ze Szczyrku. Na awersie znalazła się Róża Lutra, czyli symbol Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i godło reformacji, a na rewersie widnieją cztery fundamenty reformacji: "Tylko Jezus. Tylko wiara. Tylko Pismo Święte. Tylko łaska".

Czy religia ma znaczenie dla sukcesów sportowych? Przeczytaj naszą najnowszą publikację i przekonaj się sam!

Pisaliśmy również o: Skoczek Dawid Kubacki przesłał wzruszające życzenia świąteczne swoim fanom. „Radować się z tego, co jest”

Może zainteresuje Cię to: Fani nie kryją radości. Gwiazdor "Barw szczęścia" po raz szósty został ojcem

Przypominamy o: Ewa Bilan-Stoch odkrywa tajemnice swojego życia prywatnego. Musiała zrezygnować ze swojej pasji