Coraz częściej interesują nas pazerni rodzice i to, co mogą dostać w prezencie ich pociechy. W tym kontekście warto przypomnieć, że dla wierzącego ważny jest sam akt sakramentu, a nie cała otoczka.

Niestety, często w ferworze przygotowań rodzice zapominają o tej zasadzie i skupiają się na tym, by ich dziecko było tego dnia gwiazdą.

W konsekwencji cały religijny wymiar Komunii schodzi na dalszy plan, ustępując uciechom fizycznym.

Historia pani Marzeny, matki chrzestnej swojego bratanka, ilustruje trudne decyzje, jakie muszą podjąć rodzice, aby wybrać odpowiedni prezent dla dziecka.

Z jednej strony, chłopiec wyrażał chęć otrzymania smartwatcha, z drugiej zaś, w załączonym do zaproszenia na uroczystość liściku, Marzena przeczytała, że chłopiec marzy o wycieczce na Malediwy.

Popularne wiadomości teraz

Marcin Hakiel przekracza granice. Zdradza intymne szczegóły małżeństwa z Cichopek. Czego żałuje

Emocjonalne pożegnanie. Justyna Kowalczyk z łzami w oczach żegna Kacpra Tekiegłego na cmentarzu

Michał Wiśniewski stracił dom. Wokalista wydał głośne oświadczenie. "Jest miejsce na rozwód"

Hanna Lis napisała bardzo niespodziewane słowa o Kindze Rusin. Uchyliła rąbka tajemnicy

Autorka listu zdecydowała się jednak trzymać swojego postanowienia i kupiła smartwatcha. Jak zareaguje na to partnerka brata? Tego nie wie, ale cieszy się, że sprawi przyjemność ukochanemu chrześniakowi.

Pierwsza Komunia Święta jest ważnym wydarzeniem religijnym, ale także okazją do spotkania i spędzenia czasu z rodziną. Należy pamiętać, że prezenty nie powinny być najważniejsze, a uroczystość powinna skupiać się na sakramencie, który otrzymują dzieci.

Dlatego warto, zastanowić się, jaki prezent będzie odpowiedni i przede wszystkim, pamiętać, że to dziecko jest najważniejsze, a nie to, co dostanie w prezencie.

Pisaliśmy również o: Syn Przemysława Stippy na nowym zdjęciu. Gwiazdor pokazuje miłość do rodziny

Może zainteresuje Cię to: Adam Małysz nie jest katolikiem. Jego córka wyznała prawdę. "Żyjemy w pełnej harmonii"

Przypominamy o: Tajemnicza postać w cieniu Jana Pawła II. Kim był jego brat Edmund Wojtyła