Jednakże, mimo że większość Polaków jest katolikami, Małysz wyznaje inną religię.

W rzeczywistości Adam Małysz jest wyznawcą luterańskim.

Jego córka, Karolina Małysz, ujawniła tę tajemnicę w jednym z wywiadów. Opowiedziała, że choć jej ojciec jest innego wyznania niż większość Polaków, to jego wiara zawsze była dla niego bardzo ważna.

Karolina przyznała również, że ich rodzina ma specjalny symbol – różaniec, który jest dla nich bardzo ważny i ma głębokie znaczenie.

Mimo że Małysz jest wyznania luterańskiego, zawsze szanował wiarę innych ludzi i nie miał problemów w życiu prywatnym z katolicką żoną. Małżeństwo z żoną Anią to przykład ekumenicznego małżeństwa, gdzie każdy partner ma swoją wiarę, ale żyją w pełnej harmonii.

Popularne wiadomości teraz

"Moja synowa domaga się kredytu hipotecznego, mimo że mieszkamy we własnym mieszkaniu. Mówi, że myśli o mężu, ale ja jej nie wierzę"

"Każdego dnia widziałem moją żonę siedzącą na kanapie z włączonym telefonem: jestem tym zmęczony, muszę coś zmienić"

"Nowa żona mojego byłego męża oskarża mnie o to, że on nie płaci alimentów: jest po prostu bezwstydny"

Kobieta pamięta, jak jej ojciec, który porzucił rodzinę, wysłał jej cały list, gdy poprosiła go o kupno nowych butów

Nie jest to pierwszy raz, kiedy sławny Polak wychodzi poza ramy narzuconych przez społeczeństwo norm i konwenanse. Adam Małysz to przykład człowieka, który ma swoje własne przekonania, ale jednocześnie szanuje innych ludzi i ich wiarę.

- Pod względem wiary nie było i nie ma u nas jakiegoś podziału. Żyjemy w pełnej harmonii. W Wiśle można spotkać bardzo dużo mieszanych par, małżeństw. Fajnie jest, gdy dwóch księży odprawia nabożeństwo ekumeniczne. Czuje się wtedy, że między wiernymi nie ma podziału - mówił Adam Małysz.

Dzięki temu nie tylko osiągnął ogromny sukces sportowy, ale stał się również przykładem dla innych ludzi, którzy chcą być sobą i szanować innych.

Wiele osób podziwia Małysza nie tylko za jego osiągnięcia sportowe, ale również za to, jak żyje swoim życiem i jaką drogą podąża. Dzięki temu, że jest otwarty na innych i nie boi się pokazywać swoich przekonań, zyskał on ogromne uznanie wśród Polaków i stał się przykładem dla innych.

Pisaliśmy również o: Marta Kaczyńska oddała hołd rodzicom. Od tamtych wydarzeń minęło już 13 lat

Może zainteresuje Cię to: Co stało się z Bohunem z "Ogniem i Mieczem"? Jak zmienił się Aleksander Domogarow po latach

Przypominamy o: Tajemnicza postać w cieniu Jana Pawła II. Kim był jego brat Edmund Wojtyła