Jednakże, mimo że większość Polaków jest katolikami, Małysz wyznaje inną religię.

W rzeczywistości Adam Małysz jest wyznawcą luterańskim.

Jego córka, Karolina Małysz, ujawniła tę tajemnicę w jednym z wywiadów. Opowiedziała, że choć jej ojciec jest innego wyznania niż większość Polaków, to jego wiara zawsze była dla niego bardzo ważna.

Karolina przyznała również, że ich rodzina ma specjalny symbol – różaniec, który jest dla nich bardzo ważny i ma głębokie znaczenie.

Mimo że Małysz jest wyznania luterańskiego, zawsze szanował wiarę innych ludzi i nie miał problemów w życiu prywatnym z katolicką żoną. Małżeństwo z żoną Anią to przykład ekumenicznego małżeństwa, gdzie każdy partner ma swoją wiarę, ale żyją w pełnej harmonii.

Popularne wiadomości teraz

Justyna Kowalczyk z synem w górach. Syn sportsmenki ma wielki talent . "Życie poza schematami"

Kontrowersje wokół ucieczki córki Adama Małysza. Jakie są najnowsze wieści o Karolinie

Hanna Lis napisała bardzo niespodziewane słowa o Kindze Rusin. Uchyliła rąbka tajemnicy

Anna Mucha opublikowała zdjęcie ze ślubu Cichopek. "Miałam mieszane uczucia odnośnie tego małżeństwa"

Nie jest to pierwszy raz, kiedy sławny Polak wychodzi poza ramy narzuconych przez społeczeństwo norm i konwenanse. Adam Małysz to przykład człowieka, który ma swoje własne przekonania, ale jednocześnie szanuje innych ludzi i ich wiarę.

- Pod względem wiary nie było i nie ma u nas jakiegoś podziału. Żyjemy w pełnej harmonii. W Wiśle można spotkać bardzo dużo mieszanych par, małżeństw. Fajnie jest, gdy dwóch księży odprawia nabożeństwo ekumeniczne. Czuje się wtedy, że między wiernymi nie ma podziału - mówił Adam Małysz.

Dzięki temu nie tylko osiągnął ogromny sukces sportowy, ale stał się również przykładem dla innych ludzi, którzy chcą być sobą i szanować innych.

Wiele osób podziwia Małysza nie tylko za jego osiągnięcia sportowe, ale również za to, jak żyje swoim życiem i jaką drogą podąża. Dzięki temu, że jest otwarty na innych i nie boi się pokazywać swoich przekonań, zyskał on ogromne uznanie wśród Polaków i stał się przykładem dla innych.

Pisaliśmy również o: Marta Kaczyńska oddała hołd rodzicom. Od tamtych wydarzeń minęło już 13 lat

Może zainteresuje Cię to: Co stało się z Bohunem z "Ogniem i Mieczem"? Jak zmienił się Aleksander Domogarow po latach

Przypominamy o: Tajemnicza postać w cieniu Jana Pawła II. Kim był jego brat Edmund Wojtyła