W tamtym dniu prezydencki Tupolew rozbił się pod Smoleńskiem, a wśród 96 ofiar byli m.in. Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką, przedstawiciele Parlamentu, sił zbrojnych oraz bliscy osób zamordowanych przez NKWD w Katyniu.

Od tamtych wydarzeń minęło już 13 lat, a jedna z córek zmarłego Prezydenta, Marta Kaczyńska, nadal składa hołd swoim rodzicom.

W dniu 13. rocznicy tragedii Marta Kaczyńska opublikowała na swoim profilu na Facebooku zdjęcie Lecha i Marii Kaczyńskich.

[quote author=""]Wybierając numery jak automat, wciąż wierzyłam, że przeżyli.

Widać na nim uśmiechniętych Prezydenta i Pierwszą Damę, którzy reprezentują swój kraj i spełniają swoje obowiązki. Marta Kaczyńska chce, aby jej rodzice byli zapamiętani właśnie w taki sposób.

Popularne wiadomości teraz

Para nowożeńców patrzyła na siebie wzruszająco, stojąc w urzędzie stanu cywilnego. Kilka łez spłynęło po policzkach panny młodej, ale nie ze szczęścia

„Mojemu mężowi nie spodobał się mój pomysł zmiany i patrzy na młode dziewczyny: gdzie jest sprawiedliwość”

„W wieku pięćdziesięciu lat zdecydowałam się odejść od męża, ale spotkałam się z niezrozumieniem ze strony rodziny i przyjaciół: o co tyle hałasu”

„Moja żona postanowiła mnie zdradzić, myśląc, że się o tym nie dowiem, ale było dokładnie odwrotnie: nie chciałam, żeby tak się stało”

Wpisy takie jak ten, przypominają nam o tragedii, która dotknęła Polskę i wiele osób. Z jednej strony, ciągnące się latami śledztwo i wiele teorii spiskowych wokół katastrofy smoleńskiej ciągle wzbudza kontrowersje i budzi w nas pytania. Z drugiej strony, ważne jest, aby pamiętać, że to wydarzenie zabrało nam wiele zasłużonych i wybitnych Polaków.

W tym roku Marta Kaczyńska pojechała z rodziną na Wawel, by uczcić pamięć jej rodziców. Dodatkowo, na swoim profilu na Facebooku opublikowała wpis, który wzbudził wiele emocji wśród internautów. Wielu z nich wyraziło swoje współczucie dla córki Marii i Lecha Kaczyńskich, która straciła obu rodziców w jednej chwili.

Mimo upływu lat, tragedia smoleńska pozostanie w naszej pamięci na zawsze. Warto jednak pamiętać, że to także czas, aby zjednoczyć się w trosce o Polskę i o naszych rodaków. Pamiętajmy o ofiarach i ich rodzinach, a także o tym, jak ważne jest, abyśmy razem przemijali przez trudne chwile i celebrowali chwile szczególne.

Pisaliśmy również o: Justyna Żyła, kim są jej rodzice? Prawda w końcu wyszła na jaw

Może zainteresuje Cię to: Co stało się z Bohunem z "Ogniem i Mieczem"? Jak zmienił się Aleksander Domogarow po latach

Przypominamy o: Tajemnicza postać w cieniu Jana Pawła II. Kim był jego brat Edmund Wojtyła