Decyzja ta była ogromnym zaskoczeniem dla fanów, ponieważ 19-letni sportowiec miał przed sobą wiele możliwości w swojej dyscyplinie.

Mimo to Szymon postanowił skończyć karierę i zająć się czymś innym w swoim życiu. Jego oświadczenie spotkało się z wieloma komentarzami, w tym od Ewy Bilan-Stoch, żony skoczka Kamila Stocha.

Ewa Bilan-Stoch, która jest prywatnie żoną jednego z najlepszych skoczków narciarskich na świecie, wyraziła swoje ubolewanie z powodu decyzji Szymona.

Pod postem na Instagramie skoczka, który poinformował o swoim odejściu ze sportu, zamieściła emotki złamanego serca i plasterka.

To dowodzi, że zakończenie kariery przez młodego sportowca wstrząsnęło nie tylko jego fanami, ale także osobami związanych z tym sportem.

Popularne wiadomości teraz

"Moja córka robi wszystko, aby rozbić moją rodzinę, prawdopodobnie z powodu zazdrości: myśli, że powinnam być przy niej i to wszystko"

"Poszłam na randkę z bardzo miłym mężczyzną, byłam nim zafascynowana przez cały wieczór, dopóki czegoś nie zrobił"

"Przestałam dawać pieniądze mojej matce i siostrze i natychmiast przestałam być mile widzianym gościem w ich domu"

"Moja synowa domaga się kredytu hipotecznego, mimo że mieszkamy we własnym mieszkaniu. Mówi, że myśli o mężu, ale ja jej nie wierzę"

Szymon Zapotoczny był skoczkiem klubu KS Eve-nement Zakopane, którego założycielem jest Kamil Stoch. Klub ten powstał w 2014 roku, a jego prezesem jest właśnie żona Kamila Stocha, Ewa Bilan-Stoch.

Można więc powiedzieć, że skoczek miał dobre wsparcie i opiekę ze strony jednej z najbardziej znanych par w polskim świecie sportowym.

Mimo że Szymon zakończył swoją karierę, warto wspomnieć, że miał wiele sukcesów w swojej dyscyplinie. Zadebiutował w zawodach FIS Cup w 2019 roku, gdzie zajął 70. i 64. miejsce. W 2020 roku wystąpił na arenie międzynarodowej podczas zawodów FIS Cup w Kanderstegu.

W sezonie 2021/2022 regularnie startował w zawodach FIS Cup, a także uczestniczył w Mistrzostwach Świata Juniorów 2022 w Zakopanem. Wziął udział również w Zimowej Uniwersjadzie 2023 w Lake Placid, gdzie zajął 10. miejsce.

Szymon Zapotoczny jest wychowankiem programu "Szukamy Następców Mistrza", gdzie wielokrotnie stawał na podium krajowych zawodów LOTOS i ORLEN Cup. Wziął także udział w pierwszych w historii zawodach Real Logistics Cup, gdzie w swojej kategorii wiekowej zajął trzecie miejsce.

To dowodzi, że młody skoczek miał wiele talentu i możliwości, jednakże podjął decyzję o zakończeniu swojej kariery.

Pisaliśmy również o: Smutna wiadomość rozeszła się po całej Polsce. Nie żyje aktor "Plebanii" i "Pianisty"

Może zainteresuje Cię to: Michał Wójcik nie może pogodzić się ze stratą żony. Jest teraz samotnym ojcem. "Stara się, na ile może"

Przypominamy o: Ojcostwo na najwyższym poziomie. Marcin Hakiel ćwiczy z synem na siłowni. Adam to skóra zdjęta z taty