Kurzajewski, pochodzący z Kalisza, przeniósł się do Warszawy, aby studiować prawo na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie rozpoczął karierę w Telewizji Polskiej.

Przez wiele lat Kurzajewski był mężem redaktorki Pauliny Smaszcz, ale para rozwiodła się w 2020 roku.

Ostatnio dziennikarz wszedł w nowy związek, a jego wybranką jest koleżanka z programu "Pytanie na śniadanie", Kasia Cichopek.

Jednak początki ich relacji nie były łatwe, ponieważ była żona Kurzajewskiego przejawiała agresję wobec niego. Na szczęście konflikt z czasem osłabł, a Kurzajewski przeszedł przez niego bez większych szkód.

Jak się okazuje, bieganie odegrało ważną rolę w procesie radzenia sobie z tym stresem. Kurzajewski opublikował niedawno na swoim koncie na Instagramie fascynujący materiał, w którym zdradza swoje sekretne narzędzie do redukcji napięcia - regularne bieganie.

Popularne wiadomości teraz

Kontrowersje wokół ucieczki córki Adama Małysza. Jakie są najnowsze wieści o Karolinie

Hanna Lis napisała bardzo niespodziewane słowa o Kindze Rusin. Uchyliła rąbka tajemnicy

Nie żyje aktor "M jak miłość", "Klanu" i "Miodowych lat". Tadeusz Wieczorek był legendą filmową

Anna Mucha opublikowała zdjęcie ze ślubu Cichopek. "Miałam mieszane uczucia odnośnie tego małżeństwa"

Wydaje się, że to właśnie ta forma aktywności fizycznej pomogła mu przetrwać trudności związane z publicznymi wydarzeniami związanymi z rozwodem.

Bieganie jest znane z wielu korzyści dla zdrowia psychicznego, takich jak redukcja stresu, poprawa samopoczucia i zwiększenie poziomu endorfin.

Dla Kurzajewskiego stało się to nie tylko sposobem na utrzymanie kondycji fizycznej, ale także skuteczną metodą radzenia sobie ze stresem związanym z trudnościami osobistymi i zawodowymi.

Bieganie to klucz, który otwiera drogę do lepszego życia”. Kto jeszcze zna tę prawdę? Bieganie zmienia mózg w taki sposób, który czyni go bardziej odpornym na stres. Wiele badań wykazuje też, że ćwiczenia aerobowe mogą poprawić zdolność ludzi do radzenia sobie ze stresem – wiele z tych badań koncentruje się na biegaczach. Np. badania nad wysiłkiem fizycznym i stresem opublikowane w „Przeglądzie Psychologii Klinicznej”. Ich autor Peter Salmon stwierdza, że „trening prowokuje proces, który sprawia, że nabywamy długotrwałą odporność na stres”. Naukowcy uważają, że może to być spowodowane tym, że ćwiczenia aerobowe zwiększają poziom neuroprzekaźników takich jak serotonina i noradrenalina oraz powodują, że mózg tworzy nowe neurony – rozpisał się weteran polskich mediów.

Warto podkreślić, że każda osoba może znaleźć własne sposoby na niwelowanie stresu, które będą odpowiednie dla jej indywidualnych potrzeb i preferencji. Dla Macieja Kurzajewskiego bieganie okazało się kluczowym elementem w jego strategii radzenia sobie ze stresem.

Jednak dla innych może to być np. medytacja, czytanie, malowanie, czy nawet spacery. Ważne jest, aby znaleźć aktywność, która przynosi ulgę i pozwala odprężyć się w trudnych chwilach.

Mamy nadzieję, że ta inspirująca historia Macieja Kurzajewskiego zachęci wielu ludzi do poszukiwania zdrowych sposobów na redukcję stresu i dbanie o swoje dobre samopoczucie zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Pisaliśmy również o: Skandal w domu Wałęsów. Tajemnice i intrygi za zamkniętymi drzwiami

Może zainteresuje Cię to: Odszedł gwiazdor "Klanu". Spływają kondolencje z całej Polski

Przypominamy o:8-letni Kamilek już nie żyje, a jego matka spodziewa się kolejnego dziecka. Co z przyszłością rodziny