8-letni Kamilek trafił niedawno do szpitala z powodu znęcania się nad nim przez ojczyma i własną matkę.

Zamknięte drzwi mieszkania przy ulicy Kosynierów w Częstochowie były świadkiem niewyobrażalnego dramatu, który przeszedł 8-letni chłopczyk o imieniu Kamil.

Przez kilka dni był on maltretowany przez swojego ojczyma, Dawida B., który bił i kopiął dziecko, a nawet polewał je wrzątkiem. Chłopiec został rzucony na rozpalony piec węglowy, a na jego ciele znaleziono ślady po przypalaniu papierosem i nieleczone złamania kończyn.

Mimo że Kamilka codziennie katowano, nikt z domowników nie udzielił mu pomocy. Mieszkańcy bloku musieli słyszeć krzyki dziecka, ale nikt nie interweniował. Kulminacją przemocy było zdarzenie z 29 marca, kiedy to ojczym skatował chłopca, tylko dlatego, że zrzucił jego telefon ze stołu. Po 35 dniach walki o życie, Kamil zmarł w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Dawid B. usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa chłopca i maltretowania ze szczególnym okrucieństwem. Z kolei matka chłopca, Magdalena B., usłyszała zarzut nieudzielenia pomocy swojemu dziecku. Po śmierci Kamilka, prokurator generalny Zbigniew Ziobro zapowiedział zmianę zarzutów.

Popularne wiadomości teraz

Nowe fakty dotyczące relacji Cichopek i Hakiela będą dla wszystkich prawdziwym objawieniem

Polska ikona filmowa gwiazda "Czterech pancernych i psa" nie żyje. Wygląd miejsca spoczynku zaskoczy każdego

Nie żyje aktor "M jak miłość", "Klanu" i "Miodowych lat". Tadeusz Wieczorek był legendą filmową

Tomasz Lis zaczął mówić o odejściu. Dziennikarz miał już wszystko przygotowane na X dzień. "Na razie mam wybraną ulubioną miejscówkę"

W międzyczasie brat Dawida B. ujawnił, że Magdalena spodziewa się kolejnego dziecka. Ta wiadomość wzbudziła wiele kontrowersji i złości, gdyż wydaje się niewiarygodne, że matka, która nie była w stanie pomóc swojemu poprzedniemu dziecku, może być odpowiedzialna za kolejne.

Sąsiadka mi mówiła, że Magda jest w ciąży - przekazał dziennikarce Piotr B..

Ostatnie pożegnanie Kamilka odbędzie się 13 maja na cmentarzu Kule w Częstochowie. To tragiczne wydarzenie wywołało ogromną falę oburzenia i przyciągnęło uwagę mediów na problem przemoc w rodzinie oraz niewłaściwej opieki nad dziećmi.

To kolejny sygnał, że należy zwracać uwagę na osoby wokół nas i nie bać się interweniować, gdy widzimy, że dziecko jest narażone na przemoc.

Pisaliśmy również o: Skandal w domu Wałęsów. Tajemnice i intrygi za zamkniętymi drzwiami

Może zainteresuje Cię to: Odszedł gwiazdor "Klanu". Spływają kondolencje z całej Polski

Przypominamy o: Niespodziewane wieści o Kamilu Stochu i Ewie Bilan-Stoch. Prawda o małżeństwie pary wyszła na jaw