W filmiku opublikowanym na Instagramie, artysta zaapelował o aktywny udział w przyszłych wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października. Jego przesłanie, skierowane głównie do kobiet, wpisuje się w inicjatywę "Kobiety na Wybory".

Andrzej Piaseczny to nie tylko utalentowany muzyk, ale także zaangażowany obywatel, który od lat nie boi się zabierać głosu w kwestiach społecznych i politycznych. W 2021 roku artysta publicznie ogłosił, że jest osobą nieheteronormatywną, wykazując ogromną odwagę w sytuacji, gdy Polska była pod wpływem trudnych dyskusji na temat praw osób LGBT+.

Bardzo długi czas myślałem o tym, że wystarczy być dobrym człowiekiem po to, żeby wzbudzić w innych ludziach sympatię. Żeby dawać przykład tolerancji i akceptacji do człowieka. Nie do geja, tylko do człowieka. Nasza rzeczywistość społeczno-polityczna zmusza do tego, aby się określać, jeśli masz inne preferencje. (…) Mówię o tym z uśmiechem – powiedział.

W swoim najnowszym przesłaniu na Instagramie, Piaseczny zachęcił szczególnie kobiety do aktywnego uczestnictwa w wyborach parlamentarnych. Jego apel wpisuje się w akcję "Kobiety na Wybory", do której artystę nominowała Majka Jeżowska.

Kobiety na wybory. I bardzo dobrze! Wszyscy pójdziemy, bo nasz los leży w naszych rękach. Chociaż kiedy słuchamy komentatorów, wszyscy są zgodni, że tym razem to wy zadecydujecie, drogie panie, dziewczyny, kobiety. Mówiąc więc z przymrużeniem oka, mam świadomość, że moje namowy trafią być może do mam i babć. Tym bardziej jestem ciekaw, kogo uda się namówić nominowanym przeze mnie – zachęcił. 

Popularne wiadomości teraz

"Mam teraz 59 lat. Mam dwie córki i troje wnucząt. Niedawno odwiedziła mnie moja najstarsza córka i odbyliśmy rozmowę"

Rodzice Anny nie wzięli udziału w ślubie, mówiąc swojej jedynej córce, że to małżeństwo nie przetrwa

"Skąd masz takie drogie ubrania, mój kochanek mi je dał": krzyknął mężczyzna, gdy znalazł ubrania, które ukrywała jego żona

"Czułam się zbyt stara i zbyt zmęczona, by mieć kolejne dziecko, ale Adam zrobił wszystko, co w jego mocy, by zmienić moje zdanie"

Piosenkarz podkreślił, że los kraju leży w rękach wyborczych obywateli, a w szczególności kobiet. W swoim przesłaniu zachęcał wszystkie panie, dziewczyny i kobiety do wzięcia udziału w głosowaniu.

Pewnie, Andrzej, kończymy z socjalizmem i na Konfederację wszyscy!!! – napisał.

W komentarzach pod filmikiem pojawiły się również głosy zwolenników Konfederacji, którzy wyrazili swoje poparcie. Jednak Piaseczny zdecydowanie odcina się od politycznych dyskusji, odpowiadając jednym krótkim zdaniem: "Ja akurat nie."

Andrzej Piaseczny, przez lata ceniony za swoją muzykę i działalność artystyczną, kontynuuje także swoje zaangażowanie w życie społeczne kraju, inspirując innych do aktywnego udziału w procesach demokratycznych.

Pisaliśmy również o: Sylwia Peretti wypowiada się po tragicznym odejściu syna. "To już nie jest życie"

Może zainteresuje Cię to: Patrycja Markowska świętuje urodziny taty. Emocjonalne chwile i wyjątkowe słowa. "Tata, przyjaciel, mistrz"

Przypominamy o: Martin Hakiel w zakochaniu ignoruje zasady na drogach miejskich z tajemniczą kobietą. Już chyba całkowicie stracił dla niej głowę