Ta smutna wiadomość dotarła do fanów i przyjaciół artysty w październiku, zaledwie kilka dni przed jego 62. urodzinami.

Janusz Grudziński dołączył do "Kultu" w 1982 roku, stając się nieodłączną częścią zespołu. Jego umiejętności na fortepianie i wiolonczeli przyczyniły się do wyjątkowego brzmienia grupy. Przez 38 lat tworzenia muzyki z "Kultem," Grudziński i jego talenty muzyczne pozostawiły trwały ślad w historii polskiej muzyki rockowej.

Wraz z "Kultem" nagrał 16 albumów studyjnych, które stały się klasykami muzyki alternatywnej w Polsce. Jednak po długiej i owocnej karierze w zespole, Janusz Grudziński zdecydował się na oficjalne odejście w jesieni 2020 roku.

Muzyk nie tylko współtworzył wyjątkową muzykę z "Kultem," ale również komponował ścieżki dźwiękowe do znanych polskich produkcji telewizyjnych, takich jak "Rodzina zastępcza," "Teatry wojny," czy "Sprzedawcy." Jego wszechstronne talenty muzyczne i wyjątkowe brzmienie pozostawiły niezatarte wrażenie na wielu dziedzinach kultury.

Śmierć Janusza Grudzińskiego była ogromnym ciosem dla jego przyjaciół, fanów i całej polskiej sceny muzycznej. W mediach społecznościowych pojawiły się setki kondolencji i wyrazów uznania za jego twórczość.

Popularne wiadomości teraz

Pewnego dnia nie poszłam do pracy, kupiłam zamek z wyprzedzeniem, wezwałam ślusarza i usiadłam, czekając, aż moja teściowa opuści dom

Nieznane fakty. Jak Gabriel Seweryn wprowadził zamieszanie do relacji z matką przed odejsciem

W szpitalu położniczym wszyscy patrzyliśmy z góry na Annę i jej dziecko. Ale 15 lat później, kiedy się spotkałyśmy, poczułam się nieswojo

Żona miała zostać wypisana ze szpitala, ale wciąż jej nie było, więc mąż postanowił sam udać się na oddział. Gdy się zbliżał, usłyszał hałas

Internauci podkreślali jego wybitne osiągnięcia muzyczne i wspominali koncerty, na których mieli okazję go zobaczyć. Jego wkład w tworzenie muzyki "Kultu" pozostanie na zawsze w sercach fanów.

Oj szkoda. Byłem na wielu koncertach i wtedy śpiewał chyba jedyną w jego wykonaniu piosenkę Kultu "Totalna stabilizacja". - Ogromna strata, wyśmienity muzyk, który zostawił po sobie ogrom ,,kultowych" dźwięków.. Panie świeć nad Jego duszą... - Jego klawisze i gitara na pierwszej płycie kult piękne surowe brzmienie RIP -czytamy na Twitterze.

Janusz Grudziński odejdzie w wieczność, ale jego muzyka i dziedzictwo pozostaną żywe, przypominając nam o jego wyjątkowym talencie i wkładzie w polską scenę muzyczną. Rodzinie i bliskim składamy najszczersze kondolencje. Jego twórczość będzie nadal inspiracją dla przyszłych pokoleń muzyków i fanów muzyki rockowej w Polsce.

Pisaliśmy również o: Tajemnicze mieszkanie Kingi Dudy. Co wiadomo o jej luksusowym apartamencie

Może zainteresuje Cię to: Doda i Dariusz Pachut wspólnie na nowym zdjęciu. Czy to powrót romantycznych uczuć

Przypominamy o: Agnieszka Włodarczyk odkrywa karty. Aktorka wygadała się na temat ślubu