Jednak niektórzy z nich, którzy wcielili się w niezapomniane postacie, odeszli od nas. Dziś przyjrzymy się jednemu z tych aktorów, Januszowi Leśniewskiemu, który wcielił się w rolę gangstera w jednym z odcinków serialu. Jak wygląda grób tej znakomitej osobowości trzy lata po jego odejściu od nas?

Wielu miłośników "Rancza" z pewnością pamięta Kusego, granego przez Pawła Królikowskiego, oraz niezapomnianego Jana Japycza w postaci Franciszka Pieczki. Nie można również zapominać o krótkiej, ale znaczącej roli Danuty Szaflarskiej, która pojawiła się jako babcia Lucy w pierwszym odcinku serialu.

Kolejną postacią, którą straciliśmy i która pozostawiła niezapomniane wrażenie na widzach "Rancza", jest Jerry, amerykański dyplomata. Jeff Butcher niespodziewanie opuścił nas 21 kwietnia 2018 roku, mając zaledwie 42 lata. To jednak tylko część aktorów, którzy przyczynili się do sukcesu serialu "Ranczo". Kto jeszcze zasługuje na naszą pamięć?

Fani serialu doskonale pamiętają każdy odcinek, a w szczególności 47. odcinek zatytułowany "W samo południe". To właśnie w tym odcinku zobaczyliśmy gangsterów, którzy musieli zmierzyć się z zorganizowaną ludnością Wilkowyj.

Jednego z tych groźnych gangsterów zagrał Marek Frąckowiak, znany również z roli w serialu "Plebania". Drugą postać w mafijnej bandzie odegrał Janusz Leśniewski. Jak dziś wygląda grób tego utalentowanego aktora?

Popularne wiadomości teraz

Marcin Hakiel i jego nowa miłość w łóżku. Zdjęcia z sypialni, które odbiły się echem w sieci

Kiedy mąż dowiedział się, że moja matka zastawiła mi swoje mieszkanie, powiedział mi, coś, czego nie mogę zrozumieć

W szpitalu położniczym wszyscy patrzyliśmy z góry na Annę i jej dziecko. Ale 15 lat później, kiedy się spotkałyśmy, poczułam się nieswojo

Adam przywiózł ze wsi swoją starą matkę. Teraz miała zamieszkać z nimi. Oburzenie jego żony nie znało granic

Janusz Leśniewski, który wcielił się w postać gangstera w "Ranczu", odszedł od nas 15 listopada 2020 roku. Był absolwentem wydziału aktorskiego na warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, a jego talent zyskał uznanie zarówno na deskach teatralnych, jak i przed kamerami. W latach 80. aktywnie zaangażował się w działalność na rzecz demokracji w ramach "Solidarności". Poza pracą aktorską, redagował też niezależną prasę.

Janusz Leśniewski był członkiem Związku Artystów Polskich i zagrał wiele epizodycznych ról w innych popularnych serialach, takich jak "Na Wspólnej", "Barwy szczęścia", "Ojciec Mateusz", "Leśniczówka" i "Na sygnale". Jego grób na warszawskim Cmentarzu Wojskowym na Powązkach jest miejscem, gdzie fani i najbliżsi składają hołd temu utalentowanemu artyście.

Szczególną uwagę zwraca wzruszający napis na grobie Leśniewskiego, który doskonale oddaje jego życie i pracę: "człowiek, artysta, aktor". Obok położono serce z symbolem śnieżki, co stanowi wyjątkową i osobistą pamiątkę. To miejsce jest świadectwem miłości i szacunku, jakie Janusz Leśniewski zdobył wśród swoich wielbicieli i współpracowników.

Pomimo odejścia od nas, jego twórczość i wkład w polską sztukę aktorską pozostaną w naszej pamięci. Wciąż będziemy doceniać jego talent i wkład w sukces "Rancza" oraz inne produkcje, w których zagrał.

Pisaliśmy również o: Dlaczego niektóre działania na cmentarzu są nielegalne? Warto wiedzieć

Może zainteresuje Cię to: Anna Lewandowska wyznaje wielki sekret, którym zaskoczyła wszystkich. Teraz w końcu wszystko stało się jasne

Przypominamy o: Fala krytyki pod postem Pauliny Smaszcz. Co teraz wysunęła kobieta petarda