Pięć lat temu zmarli moi rodzice i od tego czasu ich dom w wiosce stoi pusty. Będąc ich jedynym spadkobiercą, postanowiłem sprzedać dom, ponieważ nie miałem zamiaru się tam przeprowadzać.

Poza tym miałem mieszkanie w mieście. Poza tym planowałem przeprowadzić się za granicę, aby tam zarobić więcej pieniędzy.

Mój syn mieszkał już w Austrii od kilku lat, znalazł pracę i żonę, więc dom babci również nie byłby mu potrzebny.

Przez jakiś czas czekałem na sprzedaż domu, ale oferty, które otrzymywałem, były bardzo niekorzystne. W końcu zeszłej jesieni wróciłem do domu na dwa tygodnie i pojechałem odwiedzić mój dom w wiosce.

Ku mojemu zaskoczeniu trawa została starannie skoszona, liście usunięte, a dom był w dobrym stanie.

Popularne wiadomości teraz

Nie, moja droga wnuczko. Po pierwsze, jestem stara, a po drugie, nie jestem twoją służącą

Byłam zaskoczona śmiałą prośbą moich przyszłych swatów. Ale prawdziwy cios przyszedł po słowach mojego własnego syna

Przeszłam na emeryturę, spakowałam rzeczy męża i wysłałam go do domu mojej matki na wsi. Całe życie marzyłam o rozwodzie

Mąż z niecierpliwością czekał na narodziny syna, ale kiedy po raz pierwszy zobaczyłam dziecko, pomyślałam, że on podejrzewa mnie o niewierność

Nie mogłem zrozumieć, kto to wszystko zrobił, dopóki Andrzej, daleki krewny i chłopak z sąsiedztwa, nie podszedł do mnie i nie przywitał się.

Okazało się, że zajmował się domem i porządkował go od śmierci mojej mamy. Powiedział mi, że wkrótce zamierza się ożenić, więc zaprosiłem go, by zamieszkał w moim domu.

W końcu był dobrym człowiekiem i byłoby lepiej, gdyby dom nie stał pusty.

Na początku myślałem o tym, żeby dać mu 200 euro za tę pracę, ale zmieniłem zdanie: lepiej było dać mu dom od razu. Jestem pewien, że moja matka chrzestna pochwaliłaby moją decyzję.

Pisaliśmy również o: Kiedy moja ukochana odeszła, jej córka nagle pojawiła się, aby porozmawiać o jej dziedzictwie. Jej słowa bardzo mnie zaskoczyły

Może zainteresuje Cię to: Kolor szminki dla kobiet po 50. roku życia. Wizażystka wymieniła pięć odcieni szminek, które postarzają kobiety

Przypominamy o: Kulisy finansowego sukcesu Roberta Lewandowskiego na rok 2023. Kwota zwala z nóg