Domowy prezent został wykonany przez księcia Jerzego, księżniczkę Charlotte i księcia Ludwika - jest ozdobiony numerem 73. Zdjęcie zostało zrobione na początku tego tygodnia w zamku Windsor, gdzie para królewska przebywa w izolacji. 

Elżbieta była 21-letnią księżniczką, kiedy 20 listopada 1947 poślubiła porucznika Philipa Mountbattena. Związek między Elżbietą i Filipem jest najdłuższym w historii brytyjskiej monarchii. 

Antek Królikowski mógł być niewidomy! „Tata był przerażony”

Projektantem sukni ślubnej Elizabeth był projektant Norman Hartnell, który od 1938 roku tworzył kreacje dla pań na dworze. Twierdził, że tworząc strój inspirował się twórczością słynnego Botticellego. Suknia została uszyta z satyny w kolorze kości słoniowej i zawierała symbolicznie haftowane bukiety kwiatów pomarańczy, jaśminu i białej róży Yorkie, w połączeniu z kłosami pszenicy symbolizującymi płodność. Sukienka została wyhaftowana kryształowymi koralikami i perełkami, które trzeba było sprowadzić z USA.

Popularne wiadomości teraz

Nazwane najważniejsze mędrcy wśród znaków zodiaku. Mają wysoki poziom IQ

Trzy znaki zodiaku zakręcą kołem fortuny do końca października

Piotr Żyła pokazuje nowego członka rodziny

Przepis na domowe lody śmietankowe w 5 minut. Nie potrzeba żadnej maszynki do lodów!

Fotobank GettyImages

Joanna Krupa wspomina swój poród. Modelka zdradza, jaki wtedy miała stan

Ślubny wizerunek Panny Młodej dopełnił 5-metrowy welon z przezroczystego tiulu, satynowe buciki. Na weselu Elżbieta miała osiem koleżanek i był to pierwszy ślub „królewski”, który został nagrany i wyemitowany w BBC dla 200 milionów ludzi na całym świecie.

Zobacz filmik:

Fotobank GettyImages

Więcej ciekawych artykułów na koleżanka.com