Śluby i wesela od zalania dziejów wywoływały całą masę emocji i zawsze wiązały się z dziwnymi obrzędami.

Tłuczenie kieliszków na szczęście, przenoszenie panny młodej przez próg czy rzucanie welonu to kilka z naszych polskich zwyczajów, ale jak to wygląda w innych zakątkach świata?

Fryzura, która działa na zmysły mężczyzn

INDIE - ZDEJMOWANIE KLĄTWY

Astrologia w Indiach zajmuje szczególne miejsce. Można powiedzieć, że decyduje wręcz o życiu tamtejszych ludzi. Między innymi uważa się, że osoby urodzone w Marsie są przeklęte, dlatego "Marsowa" panna młoda może przynieść pecha swojemu ukochanemu.  Aby zdjąć klątwę, przyszła żona musi poślubić drzewo figowe lub palmę bananową. Niestety, roślinę należy później rytualnie spalić.

Popularne wiadomości teraz

Mały Kacperek z "Rodzinki.pl". Aktor Mateusz Pawłowski ma teraz 17 lat. Jak wygląda?

Wiktoria Gąsiewska pozuje w samej bieliźnie. Fani są zachwyceni!

Zespół chorobowy został nazwany imieniem chłopca, który urodził się z bardzo rzadką anomalią

Modlitwa za twojego dziecka

ROSJA - KTO ZOSTANIE GŁOWĄ DOMU?

O wiele przyjemniejszy zwyczaj ślubny odnajdziemy w Rosji. Stosuje się tu ciekawą tradycję, która ma ustalić, kto w będzie rządził w przyszłym  domu państwa młodych. Młodym z tej okazji podaje się korowaj - rodzaj dekorowanego kołacza. Głową rodziny zostanie ta osoba, która bez uzycia rąk odgryzie największy kawałek pieczywa.

FRANCJA - MIŁOSNY NAPÓJ Z TOALETY

Trzeba przyznać, że zwyczaj z francuskich ślubów w ogóle nie kojarzy nam się z tą szykowną Francją jaką znamy z historii. Ponoć pod koniec wesela państwo młodzi dostają do wypicia napój...podawany w nocniku. Na ten nietypowy trunek zazwyczaj składają się zlewki alkoholi, rozpuszczona czekolada i resztki ciasta. Nie brzmi to smakowicie..

Dlaczego Polki się rozwodzą?

CHINY - ŁZAWE POŻEGNANIA

Lud Tujia mieszkający w Chinach ma zwyczaj pełen trosk i lamentów. Dobrze wychowana dziewczyna, wychodząca za mąż, powinna wpaść w dramatyczny lament na znak symbolicznego pożegnania się z rodzicami. Ciekawe co w tym czasie naprawdę myśli sobie panna młoda.

SZKOCJA - BRUDZENIE PAŃSTWA MŁODYCH

W wiejskich rejonach Szkocji wciąż żywy jest zwyczaj zwany "blackening". Brzmi źle, prawda? Dziwny zwyczaj polega na złapaniu przyszłych małżonków, przywiązaniu ich np. do drzewa i brudzeniu ich czym popadnie: błotem, resztkami jedzenia, śmieciami.. forma dowolna.  Nie wiemy jakie jest wytłumaczenie tej tradycji. Może to znak pożegnania się z „czystym” stanem?

CYPR - TANIEC Z PIENIĘDZMI

Trudno znaleźć młodej pary, która by nie marzyła o bogactwie. Okazuje się, że na Cyprze goście weselni o to zadbają i to nie przez grube koperty. Pieniędzmi obdarowuje się w zabawniejszy sposób – obwieszając nimi nowożeńców. Chyba w Polsce taki zwyczaj by się nie przyjął. Za bardzo byśmy się stresowali, że banknoty się zniszczą lub zgubią

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com