Faktem jest, że przy dzieciach teściowa nie pozwala sobie na krytykę męża. A gdy tylko wnuków nie ma w pobliżu, natychmiast zaczyna obwiniać go o zrujnowanie jej życia.

W rzeczywistości mój teść jest dobrym człowiekiem. Ma złote ręce, bardzo kocha swoją rodzinę i troszczy się o nią. Teściowie poznali się, kiedy moja 18-letnia teściowa pokłóciła się ze swoim ówczesnym chłopakiem i zaczęła spotykać się z ojcem swojego męża, żeby zrobić mu na złość. Kiedy zdała sobie sprawę, że jest w ciąży, wyszła za niego za mąż.

Zamiast tego, teraz ciągle wyrzuca sobie, że mogła żyć z przystojnym Adamem, gdyby nie bezsensowna kłótnia i mężczyzna, który pojawił się w złym momencie.

Jeśli chodzi o mnie, to kiedy ma się za sobą większość życia, dwójkę dzieci i czwórkę wnuków, nie ma sensu rozpamiętywać młodości. Miesiąc temu mój teść skończył 65 lat. Niedawno przeszedł na emeryturę, więc postanowił zaprosić rodzinę i byłych kolegów do restauracji.

Oczywiście nie mogliśmy zignorować jego zaproszenia. Nie spodziewaliśmy się jednak tego, co wydarzyło się na tej uroczystości. Na początku wieczór zapowiadał się świetnie. Goście dawali prezenty, mówili ciepłe słowa i gratulowali. Wszyscy byli w dobrych nastrojach, a eleganccy goście świetnie się bawili.

Popularne wiadomości teraz

"Mieliśmy wesele. Daliśmy tej parze mieszkanie, które oszczędzaliśmy dla naszej córki. Urządziliśmy je": co jeszcze możemy zrobić

"Pobraliśmy się, gdy byłam już w siódmym miesiącu ciąży. Świętowaliśmy skromnie, tylko z najbliższymi. Po ślubie nie mieliśmy dokąd pójść"

"Płacić czesne, kupować rzeczy, mieć ślub, ale gdzie jest wdzięczność". Anna po raz pierwszy w życiu pomyślała o sobie i stała się samolubną matką

"Moja synowa zrujnowała moje urodziny swoją obecnością. Gdzie był umysł mojego syna, kiedy się z nią żenił"

Pod koniec wieczoru, kiedy przyniesiono tort, moja teściowa nagle poprosiła gospodarza o mikrofon, aby powiedzieć kilka słów dla swojego męża. Nawet nie wiem, co się stało z moją teściową.

Albo była zmęczona przygotowaniami do świąt. A może wypiła trochę za dużo wina... Ale na oczach wszystkich nagle znów zaczęła swoją obrzydliwą opowieść o tym, jak teść zrujnował jej życie.

Patrzenie na teścia było bolesne. Nie mógł już znieść takiego upokorzenia na oczach wszystkich gości i następnego dnia spakował swoje rzeczy i powiedział, że składa pozew o rozwód.

Początkowo matka mężczyzny myślała, że jej teść wróci. Ale najwyraźniej jego cierpliwość w końcu się wyczerpała. Ojciec mężczyzny nie chce widzieć swojej prawie byłej żony. W zasadzie jest to całkiem zrozumiałe.

Ale matka mojego męża bardzo się martwi i płacze. Zawsze myślałam, że nienawidzi swojego męża i marzy o rozwodzie z nim. I nagle taka reakcja... A najbardziej niesamowite jest to, że ta starsza kobieta w końcu zdała sobie sprawę, że naprawdę kocha swojego męża.

Myśląc, że zostawił ją dla młodej kochanki, poprosiła mojego męża i mnie, abyśmy dali mu lekarstwa i ciepłe ubrania. Oczywiście doskonale rozumiemy naszego teścia. Przez wiele lat cierpiał upokorzenia i zniewagi.

Nadszedł czas, aby wreszcie żyć w spokoju. Jednak czasami, gdy widzimy szczere wyrzuty sumienia mojej teściowej, łapiemy się na myśli: a co, jeśli mój ojciec wróci do rodziny i wszystko będzie w porządku?