Czasami wydawało się, że mój mąż został po prostu zastąpiony: nie podobało mu się absolutnie wszystko, co robiłam, ciągłe wymagania i ani odrobiny szacunku czy romantyzmu.

Pewnego dnia czułam się naprawdę źle, więc wróciłam wcześniej z pracy. Mój mąż był bardzo zaskoczony, gdy zobaczył mnie na progu, a potem okazał wyraźne niezadowolenie.

Kiedy poprosiłam go o zrobienie mi herbaty, spojrzał na mnie nieszczęśliwy i powiedział, że sama mogę ją sobie zrobić. Zaczął rozmawiać przez telefon, po czym wyszedł. Nie rozumiałam, z kim mógł rozmawiać w ten sposób. Szpiegowałam go przez szparę w drzwiach.

Mężczyzna stał przed otwartymi drzwiami wejściowymi, a na klatce schodowej stała wysoka brunetka w obcisłej minispódniczce. Potem rzuciła się mojemu mężowi na szyję, całując go namiętnie. Byłam oszołomiona, ale w tym momencie zaczęłam otrzymywać odpowiedzi na wszystkie moje pytania.

Wciąż czułam się źle, więc nie rozpętałam skandalu, tylko wróciłam do łóżka. Całą noc rozmyślałem o swoim życiu, gdzie popełniłem błąd? Prawdopodobnie pięć lat temu, kiedy poślubiłam mojego męża.

Popularne wiadomości teraz

„Synowe się postarały. No cóż, postanowiłam odpłacić im tym samym. Na Dzień Matki podarowałam im obu użyteczny prezent – miskę”

"Mamy z przyjaciółką po 60 lat. Postanowiłyśmy zamieszkać razem i wynająć mieszkanie"

„Dwa lata temu pojechałam na pracę i poznałam tam starszego ode mnie mężczyznę. Teraz oczekujemy dziecka, ale co powiedzą moje i jego dzieci”

„Jesteś tu nikim. Boję się, wpuszczać cię na próg, nie wiem, co robiłaś przez te 15 lat we Włoszech": trudno uwierzyć, że tak mówi moja matka"

Następnego wieczoru mój mąż wrócił do domu, a ja powiedziałam mu, że składam pozew o rozwód. Kazałam mu zabrać swoje rzeczy i opuścić mój dom. Na początku był bardzo zaskoczony, a potem powiedział, że będę tego żałować.

Bardzo mnie to rozbawiło. W końcu odetchnęłam głęboko, gdy otrzymałam oficjalny rozwód. Jakże jestem teraz szczęśliwa, jakbym zdjęła z siebie wielki ciężar. Nie musiałam tak długo znosić lekceważącej postawy mojego męża.