Ale jak to często bywa, dziewczyna poszła na studia i zapomniała o swojej obietnicy. Zadzwoniła do matki i powiedziała jej o zbliżającym się ślubie. Jej matka była zaskoczona słowami córki, ponieważ pamiętała obietnicę Anny, że nie wyjdzie za mąż i karierę, którą chciała zrobić.

Córka powiedziała jednak, że poznała Macieja i on zmienił całe jej podejście do życia. Matka nadal uważała tę sytuację za dziwną. Przecież nawet nie znała swojego przyszłego zięcia. Ja też nie znam jego rodziców.

Matka założyła, że dziewczyna jest w ciąży, ale Anna wyjaśniła, że tak nie jest, a pośpiech wynika z tego, że nie mogą bez siebie żyć.

Mimo to matka przekonała Annę, by sprowadziła narzeczonego do domu. Wysoki, przygarbiony facet z rudymi włosami i chwiejnym chodem pojawił się na progu ich domu. Nieustannie marudził i poprawiał guziki koszuli. Moja matka miała o nim mieszane zdanie. Co więcej, nawet nie pomyślał, by przynieść przyszłej teściowej jakiś prezent czy bukiet kwiatów.

Kobieta zawołała córkę do sąsiedniego pokoju i zapytała ją wprost, po co jej to chodzące nieszczęście, była młodą, piękną dziewczyną, więc mogła znaleźć godnego dżentelmena. A zalotników miała pod dostatkiem.

Popularne wiadomości teraz

Żaden z gości na weselu nie miał pojęcia, że para młoda ledwo się zna, ale Anna nie spodziewała się, że będzie to znak od losu

"Mieliśmy wesele. Daliśmy tej parze mieszkanie, które oszczędzaliśmy dla naszej córki. Urządziliśmy je": co jeszcze możemy zrobić

"Tak bardzo mi pomagasz, jak mogę ci się odwdzięczyć: zostań matką mojej córki. To wystarczy"

"Płacić czesne, kupować rzeczy, mieć ślub, ale gdzie jest wdzięczność". Anna po raz pierwszy w życiu pomyślała o sobie i stała się samolubną matką

Po tych słowach Anna zalała się łzami i powiedziała, że rzeczywiście jest w ciąży, ale nie z Maciejem, tylko z Michałem, który podoba się jej matce. Zostawił Annę, gdy dowiedział się, że jest w ciąży.

Powiedział mi, żebym nawet nie myślała o dzwonieniu do niego, bo nie jest gotowy, by zostać ojcem. Na koniec pożegnał się i powiedział, że mogę nazwać syna jego imieniem.

A Maciej, choć wygląda dziwnie, ma dobrą osobowość i szczerze ją kocha. W dodatku ma własny dom na wsi i pracę w firmie budowlanej.

Anna nie miała innego wyjścia, jak zaakceptować wybór córki. Anna i Maciej zalegalizowali swój związek i wprowadzili się do domu mężczyzny.

Później na świat przyszła dziewczynka o imieniu Maria. Wyrosła na spokojne i łagodne dziecko, a Maciej uwielbiał swoją córkę i kochał ją bezgranicznie. Oto jak zewnętrzne piękno nie zawsze świadczy o dobrym charakterze.