Dlatego często byłam smutna, gdy mój ukochany był w drodze.

Żeby się nie nudzić, zostawiał mnie z rodzicami. Moja teściowa jest miłą, spokojną kobietą, a do tego niezwykle opanowaną. Kochała mnie i zawsze dawała mi to, co najlepsze. Mój teść był również dobrym mężem, a w wieku pięćdziesięciu lat był bardzo wybitnym człowiekiem.

Moja teściowa była chora, więc przez długi czas żyli jak brat i siostra, a mój teść miał już za sobą więcej niż jeden romans. Zdałam sobie sprawę, że teściowa wiedziała o wszystkim, ale udawała, że wszystko jest w porządku.

Zaczęliśmy więc częściej komunikować się z Piotrem, jego zachowanie znacznie się różniło, gdy mój mąż Igor był w pobliżu i kiedy był w locie. Kiedy byliśmy sami, otwarcie ze mną flirtował.

Byłam zawstydzona taką uwagą i zaczęłam lubić jego "przypadkowe" dotknięcia. Myślałam, że się w nim zakochuję.

Popularne wiadomości teraz

„Przyjaciele w końcu postanowili się pobrać. Organizowali wesele tylko dla bliskich, a potem córka zapytała ich, dlaczego biorą ślub dopiero teraz"

„Rozwodzimy się, pakuj swoje rzeczy. Mam inną kobietę, która spodziewa się dziecka: kiedy moja teściowa się o tym dowiedziała, była zła na Wiktora”

„Co ty sobie myślałeś, spójrz na nią i na siebie, ona nie może się z tobą równać: jest już za późno, mamo, ona już jest w ciąży”

„Michał, nareszcie jestem w ciąży”: krzyczał głośnik telefonu, a obok mnie siedziała moja żona

Aż pewnej nocy przyszedł do mojego pokoju. Co mogłam zrobić? Czy powinnam go wyrzucić? Nie, chciałam to zrobić sama!

Od tego momentu zaczął się nasz romans: spędzaliśmy razem prawie każdą noc, a dla mnie stał się po prostu najlepszym kochankiem, chociaż w ciągu dnia traktował mnie jak synową.

Później zdałam sobie sprawę, że jestem w ciąży, a dziecko nie należy do mojego męża, ale do mojego teścia. Mój mąż przyjechał, a tydzień później po prostu powiedziałam mu, że wkrótce zostanie ojcem.

Mój teść doskonale wszystko rozumiał, ale był całkiem zadowolony z roli dziadka. Urodziła się moja córka, Igor i ja dobrze się dogadywaliśmy, pomagał mi we wszystkim, a kiedy nasza Ania skończyła roczek, Igor odesłał mnie na lato do swoich rodziców.

Starałam się wtedy nie myśleć o tym romansie, ale w nocy znów do mnie przyszedł. Jednak wszystko było inaczej niż za pierwszym razem. Druga próba romansu nie powiodła się, dręczyły mnie wyrzuty sumienia i wstydziłam się przed mężem. Mój teść był lepszym kochankiem od niego, ale w rzeczywistości nie kochał mnie tak szczerze jak Igor.

Przed końcem wakacji spakowałam się i wróciłam do domu. Miesiąc później zdałam sobie sprawę, że znów spodziewam się dziecka, ale nie byłam pewna od kogo. Wstydziłam się tego wszystkiego, a mój mąż nie mógł się doczekać drugiego dziecka.

Od tego czasu minęło wiele lat, a mój troskliwy kochanek zdradził mnie i zakochał się w innej kobiecie. Myślę, że to była moja zemsta. Zostawił mnie i ożenił się ponownie, chociaż zawsze pomagał przy dzieciach.

Chciałam powiedzieć mu prawdę po rozwodzie, ale moja teściowa, zanim zmarła i zostawiła mnie samą, poprosiła mnie, żebym nigdy nic nie mówiła mojemu synowi.

To było jak poparzenie wrzątkiem. Wiedziała o naszym romansie i milczała przez te wszystkie lata. A teraz nie mam kogo prosić o przebaczenie, modlę się tylko za moją grzeszną duszę.