W dzisiejszych czasach coraz odważniej rozmawia się o seksie. Jednak jeszcze wielu z nas twierdzi, że osoby niepoełnosprawne nie mogą jak również nie odczuwają potrzeby uprawiania seksu. Okazuje się,że jest całkiem odwrotnie. Osoba niepełnosprawna potrzebuje seksu tak samo jak każda osoba w pełni sprawna. I co do tego nie ma żadnych wątpliwości. To ważna sfera w życiu każdego człowieka, która ma ogromny wpływ na naszą psychikę. Z tegoż właśnie powodu w wielu krajach m.in Niemczech, Szwajcarii Holandii powstał już zawód asystenki seksualnej dla niepełnosprawnych.

Blanka Lipińska skutecznie dba o sylwetkę choć twierdzi że jest leniwa

W niektórych krajach np. u naszych południowych sąsiadów zawód dofinansowany jest przez państwo. Asystetka jest przeszkolona do pomocy w  zaspokajaniu potrzeb seksualnych u osoób z niepełnosprawnościami. Spotkanie opierają się głównie na głaskaniu, przytulaniu i masowaniu. Nauka obejmuje także techniki masturbacyjne, by osoba niepełnosprawna mogła zaspokajać swoje potrzeby samodzielnie. W Czechach często asystentki seksualne to przekwalifikowane prostytutki jednak nie zawsze sprawdzają się w nowym zawodzie.

Amerykanizmy Joanny Krupy są częścią scenariusza

Popularne wiadomości teraz

"Albo przeniesiemy moją matkę do nas, albo wniesiemy pozew o rozwód": takie ultimatum postawił mi mąż po narodzinach mojego dziecka

"Po wypisie rodzice zabrali mnie do domu, ponieważ chciałam zrobić mężowi niespodziankę. Poszłam do mieszkania z dzieckiem, a mój mąż nie był sam"

"Mieszkał z kobietą i trójką jej dzieci. Nasza córka miała dwa lata. Patrząc na moją córkę, zapomniałem o wszystkich swoich problemach"

"Kiedy mój syn przyprowadził Annę do domu i ogłosił, że się kochają, wiedziałem, że nie są parą": mój syn zasługuje na coś lepszego

W Czechach średnie wynagrodzenie takiej asystentki to 300 zł i jest refundowane przez państwo. W Holandii natomiast osobie niepełnosprawnej przysługują dwa spotkania w miesiącu. W Polsce jednak nadal zawód ten nie istnieje i wszystko wskazuje na to , że w najbliższym czasie nie powstanie. To nadal temat tabu.  W naszym kraju osoby niepełnosprawne radzą sobie we własnym zakresie. Co piąty klient w agencji towarzyskiej to osoba niepełnosprawna. Dotyczy to także osób niepełnosrpawnych intelektualnie , które równiesz potrzebują zaspokajania swoich potrzeb seksualnych. Bardzo często to rodzice dorosłych dzieci z niepełnosprawnością przywożą je do agencji w moemencie gdy zauważają u nich rosnące napięcie seksualne.

Czy Ty uważasz, że taka asystentka powinna być w każdym kraju??

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com