W dzisiejszych czasach coraz odważniej rozmawia się o seksie. Jednak jeszcze wielu z nas twierdzi, że osoby niepoełnosprawne nie mogą jak również nie odczuwają potrzeby uprawiania seksu. Okazuje się,że jest całkiem odwrotnie. Osoba niepełnosprawna potrzebuje seksu tak samo jak każda osoba w pełni sprawna. I co do tego nie ma żadnych wątpliwości. To ważna sfera w życiu każdego człowieka, która ma ogromny wpływ na naszą psychikę. Z tegoż właśnie powodu w wielu krajach m.in Niemczech, Szwajcarii Holandii powstał już zawód asystenki seksualnej dla niepełnosprawnych.

Blanka Lipińska skutecznie dba o sylwetkę choć twierdzi że jest leniwa

W niektórych krajach np. u naszych południowych sąsiadów zawód dofinansowany jest przez państwo. Asystetka jest przeszkolona do pomocy w  zaspokajaniu potrzeb seksualnych u osoób z niepełnosprawnościami. Spotkanie opierają się głównie na głaskaniu, przytulaniu i masowaniu. Nauka obejmuje także techniki masturbacyjne, by osoba niepełnosprawna mogła zaspokajać swoje potrzeby samodzielnie. W Czechach często asystentki seksualne to przekwalifikowane prostytutki jednak nie zawsze sprawdzają się w nowym zawodzie.

Amerykanizmy Joanny Krupy są częścią scenariusza

Popularne wiadomości teraz

Piotr Żyła pokazuje nowego członka rodziny

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Mrowisko

Najmniejszy kot na świecie, który na zawsze pozostaje kociakiem

W Czechach średnie wynagrodzenie takiej asystentki to 300 zł i jest refundowane przez państwo. W Holandii natomiast osobie niepełnosprawnej przysługują dwa spotkania w miesiącu. W Polsce jednak nadal zawód ten nie istnieje i wszystko wskazuje na to , że w najbliższym czasie nie powstanie. To nadal temat tabu.  W naszym kraju osoby niepełnosprawne radzą sobie we własnym zakresie. Co piąty klient w agencji towarzyskiej to osoba niepełnosprawna. Dotyczy to także osób niepełnosrpawnych intelektualnie , które równiesz potrzebują zaspokajania swoich potrzeb seksualnych. Bardzo często to rodzice dorosłych dzieci z niepełnosprawnością przywożą je do agencji w moemencie gdy zauważają u nich rosnące napięcie seksualne.

Czy Ty uważasz, że taka asystentka powinna być w każdym kraju??

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com