Kocie uszy składają się z 32 mięśni.

Straciłem spokój i sen, nie wiem co o tym myśleć.

Używają ich regularnie 12. Koty mogą obracać uszy o 180 stopni.

Ich zmysł węchu jest 14 razy silniejszy niż ludzki.

Średnio koty żyją 15 lat. Trzyletnie zwierzę odpowiada 20 ludzkim latom.

Popularne wiadomości teraz

Krwawy Księżyc w 2021 roku: co warto o nim wiedzieć

Agata Duda ma powód do radości. Posypią się gratulacje

Trzy znaki zodiaku zakręcą kołem fortuny do końca października

Bez octu i pasteryzacji: łatwy przepis na chrupiące ogórki w 10 minut

Jeśli nie karmisz swojego zwierzaka mięsem, nie będzie w stanie w pełni zaistnieć. Ten produkt zawiera niezbędny dla kotów aminokwas - argininę.

Koty wolą ciepłe jedzenie. Niektórzy ludzie leczą swoje zwierzęta lekami ludzkimi, ale pamiętaj, że tabletka aspiryny może śmiertelnie zatruć kota.

Serce kota bije w tempie 140 uderzeń na minutę.

Książę William i książę Harry pogodzili się? Harry chce uciec od Meghan.

Te zwierzęta są w stanie słyszeć dźwięki przekazywane przy 60 kHz. Dla porównania: u psów liczba ta wynosi 40 kHz, u ludzi - 20 kHz.

Koty mogą wydawać ponad 100 dźwięków. Podczas gdy psy mają tylko 10 lat. Nie widzą dobrze z bliskiej odległości. Najwygodniejsza strefa dla ich wzroku waha się od 75 centymetrów do 6 metrów.

Zwykle koty mają po 12 wąsów z każdej strony. Koty chowają pazury podczas snu. Przy pomocy miauczenia koty komunikują się tylko z ludźmi.

Używają syczenia, mruczenia i prychania, aby komunikować się ze swoimi krewnymi.

Bardziej poprawne jest nazywanie wąsów kota wibrysami. To słowo oznacza długie włosy, które są wyposażone w nadwrażliwe zakończenia nerwowe, które przekazują impulsy do mózgu.

Kot z odciętym wąsem zmienia zachowanie, bo z ich pomocą dostrzega otaczający go świat.

Wąsy prawie całkowicie zastępują oczy i uszy kotów, dzięki czemu spokojnie porusza się w ciemności.

Stwierdzenie, że koty boją się wody, nie jest do końca prawdziwe. W warunkach naturalnych potrafią nawet łowić. Ale jeśli na siłę spróbujesz wepchnąć ją do wanny, przejawia agresję.

Koty myją się z ważnego powodu. W ten sposób zlizują substancję wydzielaną przez ich ciało, co normalizuje ich aktywność umysłową. Jeśli pozbawisz zwierzę tej możliwości, zginie.

Alergia na koty nie jest spowodowana ich sierścią, ale białkiem FEL D1, które rozprzestrzenia się we włosach. Nawyk twojego kota "uderzania" w nogi świadczy o jego dobrym nastawieniu do Was.

I fakt, z którym właściciele kotów raczej nie będą się kłócić: Koty potrafią miauczeć przez kilka godzin z rzędu. Są bardzo wytrwali.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com