Aby to zrobić, zwróć uwagę na kilka ogólnych zasad, które są uważane za uniwersalne przy wyborze większości rodzajów storczyków w pomieszczeniach. Jeśli podążasz za nimi podczas wycieczki do sklepu, będziesz mógł wybrać roślinę, z którą później nie będzie problemów. Storczyki sprzedawane są o każdej porze roku.

Czy możliwe jest uprawianie sadzonek bez gleby

Kupując orchideę, zawiń kwiat w kokon złożony z kilku warstw grubego papieru. To ochroni go przed przeciągami i zimnymi wiatrami. Oznacza to, że nie ma to wpływu na korzenie, liście i pąki. W supermarketach nie zwraca się uwagi na orchidee. Ale w małych kwiaciarniach lepiej się nimi opiekuje.

Ponadto kwiaciarnia poda dokładną nazwę rośliny (phalaenopsis, dendrobium, cymbidium) i powie, jak pielęgnować. Ale idealnym miejscem jest szklarnia. Kwiaty są tam uprawiane w warunkach zbliżonych do naturalnych. I jest kompetentna opieka. To jest klucz do dobrego zdrowia orchidei.

Rośliny kwitnące są piękne, ale zwodnicze. Storczyk wyczerpuje się podczas kwitnienia. Na przykład Phalaenopsis może kwitnąć przez kilka lat, a następnie umierać. Jak długo będzie żył i jak długo będzie trzymany na półce, nikt nie odpowie.

Popularne wiadomości teraz

Czyścimy lustro mydłem do prania bez wody. Ta metoda była stosowana przez nasze babcie

Kobieta nakarmiła uliczną kotkę, a następnie przygarnęła jej kocięta

Horoskop miłosny: Jak zdobyć serce mężczyzny, znając jego znak zodiaku

Miesiąc urodzenia kobiety zdradza tajemnicę jej charakteru

Z drugiej strony może upłynąć wiele lat, zanim „dziecko” zakwitnie. Na szczęście jest kompromis - znalezienie okazu z zamkniętymi pąkami. Możesz więc cieszyć się kwitnieniem.

Zbadaj podłoże w pobliżu półki z orchideami. Na przykład kora powinna być duża i nie zgniła, jeśli jest to mech - sucha i puszysta. Lepiej jest kupić orchideę na suchym podłożu. Tak, będzie jej łatwiej się poruszać.

Zawsze przyjdą na ratunek

Korzenie są bardzo ważne. Gęsty, elastyczny i nie ospały - to sygnał dobrego zdrowia. W suchej mieszance mają jasnozielony kolor, a na mokro - ciemnozielony. Brązowe lub szare korzenie są złe.

Jeśli system korzeniowy nieznacznie wystaje - jest to normalne. Jeśli roślina na wzgórzu jest mobilna, to została niedawno przesadzona i jeszcze się nie zakorzeniła. Dlatego lepiej kupić taki, który siedzi ciasno.

Liście zdrowej orchidei mają ten sam kształt, są gęste i elastyczne w dotyku i mają jednolity kolor. Jeśli liście są błyszczące, to najwyraźniej przyczyną jest „szokująca” dawka nawozu. Roślina raczej nie zakwitnie i nie należy jej przyjmować.

A także tych, którzy mają uszkodzenia mechaniczne, plamy, wgniecenia, brodawki. Wsparcie to ostatnia rzecz, na którą należy zwrócić uwagę. Nie, nie powinno być spleśniałe. Traktuj każdą zasadę poważnie - a orchidea sprawi Ci przyjemność przez lata.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com