Odpowiednia fryzura czy cięcie z pewnością przyciągnie wzrok, prezentując Cię jako elegancką i stylową piękność. Zły wybór natomiast doprowadzi do modowej porażki i doda dekadę do Twojego życia.

Nie jest tajemnicą, że włosy są ważnym elementem ogólnego wyglądu, a czasem jego główną barwą, dlatego należy je dobierać odpowiedzialnie. Odpowiednia fryzura czy cięcie z pewnością przyciągnie wzrok, prezentując Cię jako elegancką i stylową piękność. Zły wybór natomiast doprowadzi do modowej porażki i doda dekadę do Twojego życia.

Fryzury, które postarzają, uwydatniają drobne linie i zmarszczki, sprawiają, że są one bardziej wyraziste, zwiększają widoczność worków pod oczami i podkreślają wszelkie nieprawidłowości skóry.

Aby nie dopuścić do takiej sytuacji, radzimy zapoznać się z tymi fryzurami i unikać ich, zwłaszcza jeśli jesteś już po czterdziestce.

Cienkie i grube loki

Popularne wiadomości teraz

Moja matka oddała mnie do sierocińca dla nowego mężczyzny i przypomniała sobie o mnie 10 lat później. Nie uwierzycie, czego teraz ode mnie wymaga

Córka wyszła za mąż i dopiero wtedy przyprowadziła swojego męża do wioski, aby spotkał się z jej matką

Marta urodziła dziewczynkę i chłopca, a kiedy została wypisana, przyniesiono do niej dwie dziewczynki

Małgorzata Tomaszewska opowiedziała o trudnej sytuacji życiowej. Fani martwią się o ciężarną gwiazdę

Nie mówimy tu o Twoich naturalnie kręconych włosach, ale o fryzurze, w której kobiety uzyskują tak buńczuczne i kręcone włosy, że wyglądają one świetnie przy użyciu lokówki.

Kobiety mogą to robić, ponieważ chcą odmłodzić swój wizerunek za pomocą zalotnych loków, ale jest wręcz przeciwnie. Ich rysy twarzy mogą wyglądać na bardziej szorstkie i faktycznie mogą wyglądać starzej. Na dodatek istnieje ryzyko infantylizacji swojego wyglądu, dlatego warto go unikać.

Zaczesy

Choć " zaczes" to temat przestarzały, to jednak żyje na dzisiejszych głowach. A przecież ta fryzura potrafi postarzyć nawet bardzo młode piękności. Z kolei zaczesywanie grzywki na tył, może doprowadzić do powstania płaskich, cienkich włosów, które z wiekiem tracą na urodzie, będą przyciągać niechcianą uwagę.

Ponadto, zaczesy mogą poważnie uszkodzić Twoje pukle. Łuski pokrywające włosy będą się łuszczyć, przez co Twoje pukle staną się kruche i matowe.

"Muszelka"

Znana również jako "twist", jest to popularna fryzura z lat 80. Choć dla niektórych może być elegancka i wyrafinowana, zaufaj nam, istnieje wiele stylowych i modnych alternatyw. Z drugiej strony, "muszelka" może dodać Ci dodatkowych 10 lat do Twojego wyglądu.

Rozjaśnianie włosów w celu ukrycia siwizny

To jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez panie w wieku 40 i więcej lat, które chcą zakamuflować oznaki starzenia. Jak można się domyślić, jest tylko gorzej. Stosowanie pasemek lub pełnego rozjaśnienia u nasady jako jedynego sposobu na ukrycie siwych włosów prowadzi do powstania suchych, nadmiernie rozjaśnionych pasm, które wyglądają chorowicie.

Pixie

Pixie to niebezpieczna fryzura, z którą niewiele osób czuje się komfortowo. Jednak kobiety w sile wieku z jakiegoś powodu często ją wykonują, ponieważ panowało błędne przekonanie, że włosy z wiekiem powinny stać się krótsze - mówi się, że długie zamki są tylko dla młodych. Nawet jeśli chcesz iść długo, zdecyduj się na on-trend bob lub long-cut, ale nie iść na pixie cut. Ta fryzura może stworzyć szerszy owal twarzy i podkreślić każdą zmarszczkę.

Krótka grzywka

Krótka grzywka nie jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które chcą wyglądać młodziej. Grzywki automatycznie podkreślają zmarszczki na czole. A jeśli masz okrągłą twarz, może podkreślić okrągłość twarzy i dodaje mnóstwo dodatkowej objętości, jak również kilka dodatkowych lat.

Pisaliśmy również o: Joanna Opozda oczarowuje internautów swoją idealną sylwetką. "Brak słów, by to opisać"

Może zainteresuje Cię to: The Voice Kids z nowym trenerem! TVP ogłosiła, kto zastąpi Dawida Kwiatkowskiego

Przypominamy o: Piosenkarz Michał Wiśniewski o ciągłym sądzeniu przez ludzi. "Ludzie oceniają mnie przez pryzmat dziecioróbstwa"