Jak powszechnie wiadomo, niektórzy ludzie mają prawdziwą obsesję na punkcie mody. Właśnie dlatego kiedyś modny wygląd mógł kosztować nawet…życie. Ponadto, w tym nie było nic dziwnego.

Nasi przodkowie byli prawdziwymi ikonami mody. Standardy piękna zmieniały się w zależności od epoki, ale warto zaznaczyć, że ludzie zawsze przestrzegali tych standardów. Oni byli w stanie poświęcić naprawdę wiele dla idealnego wyglądu. Dowiedzmy się, które ubrania i dlaczego otrzymali tytuł zabójczych.

Krynoliny

Krynoliny cieszyły ogromną popularnością w XIX wieku. Te spódnicy były szyte z materiału rozpiętego na metalowych obręczach lub włosiance. Ich główną wadą było to, ze z powodu swego rozmiaru, oni uniemożliwiały proste czynności, wiec kobiety musiały zachować szczególną ostrożność nawet podczas zwykłego spaceru. Wiele kobiet po prostu spłonęło od własnych sukien. Ponadto, silny podmuch wiatru mógł natychmiastowo unieść kobietę prosto na krawędź urwiska. Krynoliny często bywały wciągane w przemysłowe maszyny lub koła karetki, a co za tym idzie, i ich właścicielki.

Hobble skirt, czyli bardzo wąska spódnica

Popularne wiadomości teraz

Modlitwa w sprawach beznadziejnych. Te słowa warto znać

Nazwane najważniejsze mędrcy wśród znaków zodiaku. Mają wysoki poziom IQ

Najmniejszy kot na świecie, który na zawsze pozostaje kociakiem

W tej wąskiej spódnicy kobietom było ciężko nawet się poruszać. Autorem tego cudownego wynalazku był Paul Poiret. W tej modnej wąskiej spódnicy kobieta była w stanie robić tylko małe kroki i miała bardzo ograniczone pole ruchu. Oczywiście, wszyscy uważali, że ta spódnica jest oszałamiająca pod każdym względem, lecz tak nie było. Trudno zaprzeczyć, że hobble skirt dodawała atrakcyjności oraz elegancji. Jednocześnie z tym, ona była bardzo niebezpieczna. Zakładając taka spódnice, kobiety ledwo mogli utrzymać się na nogach. Czasami takie spódnice prowadziły nawet do śmierci. Na przykład jedna kobieta nadepnęła na własną spódnicę i spadła z mostu. Właśnie dlatego moda na takie spódnicy trwała tylko przez 3 lata.

Gorsety

Ten wynalazek po prostu przeciął kobiety na pół. Sztywne gorsety dosłownie ściskały narządy wewnętrzne. Oni byli bardzo popularne w okresie wiktoriańskiej epoki. W te czasy uważano, że im mocniej jest zasznurowany gorset, tym lepiej kobieta wygląda. Takie byli standardy piękna. Założenie gorsetu powodowało ból i zapierało dech w piersiach. Pewnego razu gorset dosłownie zabił młodą kobietę prosto podczas imprezy. Okazało się, że jej wątroba została przebita trzema żebrami. Gorset doprowadził do śmierci także aktora Josepha Hennella, który, grając rol kobiety w gorsecie, spadł na ziemię prosto podczas występu i wkrótce zmarł. Gorset był także przyczyna bola głowy, problemów z oddechem oraz słabego krążenia krwi.

Odpinane kołnierze

Te kołnierze powodowały uduszenie. W 19 wieku sztywne wykrochmalone kołnierze cieszyły się dużą popularnością wśród mężczyzn. Uważano je za bardzo praktyczne — były oni łatwe do czyszczenia. Natomiast czasami takie odpinane kołnierze były także przyczyną śmierci, szczególnie po spożyciu alkoholu. Pewnego razu na ławce znaleziono martwego mężczyznę — przyczyną jego śmierci okazał się akurat odpinany kołnierz, który spowodował uduszenie. Dzięki temu ta część ubioru otrzymała tytuł Ojca Zabójców.