Są sytuacje, w których ciężko opanować emocje- niespodziewane wystąpienie publiczne, niemiłe traktowanie ze strony obcej osoby czy nagłe wezwanie do gabinetu szefa. Co robić, aby zachowywać się w zgodzie ze sobą, i nie żałować tego, czego się nie powiedziało, lub co się powiedziało?

Sprawdzone sposoby na stres!

Fot. 1388843, Pixabay 

Oddychaj

Brzmi jak najbardziej banalna rada świata? Być może. Ale pamiętaj, że banały nie biorą się znikąd. Skupienie na oddechu pomaga przywrócić myśli na właściwe tory i nieco je uspokoić. Sprowadza nas na ziemię, przypomina, gdzie naprawdę jesteśmy. Łatwiej trzeźwo ocenić sytuację, jeśli uda ci się wziąć kilka głębokich wdechów.

Popularne wiadomości teraz

Smaki dzieciństwa - Smaczne rogaliki drożdżowe z czekoladą

Trzy znaki zodiaku zakręcą kołem fortuny do końca października

Fot. Lucas Pezeta, Pexels

Wizualizacja

Zaraz wejdziesz do gabinetu szefa, aby odbyć rozmowę, która spędzała ci sen z powiek? Wyobraź sobie najlepszy możliwy scenariusz- siebie, wypowiadającą się w sposób charyzmatyczny i elokwentny, w mig przekonującą przełożonego lub przełożoną do swoich racji. Wyobraź sobie, co odpowiada, jak przebiega rozmowa. Zwizualizuj ze szczegółami najlepszy możliwy scenariusz i trzymaj się myśli, że skoro może wydarzyć się wszystko, to... czemu akurat nie to?

Fot. Stefan Keller, Pixabay

Zdradzamy, co oznaczają częste sny o podróżach!

Pozycja mocy

Przed tobą ważne wystąpienie, a ty jesteś kłębkiem nerwów? Pomoże ci pozycja mocy. Jest to pozycja, którą przyjmuje sama Wonder Woman- stań w rozkroku, ręce oprzyj na biodrzch. Wyprostuj kręgosup, podnieś wysoko głowę. Poczuj swoją siłę! Ta pozycja wysyła do ciała sygnał, że jesteś silna i pewna siebie- po chwili naprawdę zaczniesz tak się czuć!

Fot. Roy Reyna, Pexels

A jakie są wasze sprawdzone sposoby na radzenie sobie z emocjami w krytycznych momentach? 

Zobacz więcej na kolezanka.com