Niewiele osób wie, czym tak naprawdę amulet różni się od talizmanu. Amulet chroni wszystkich ludzi i jest dość uniwersalny. Natomiast talizman działa w oparciu o cechy charakteru swojego właściciela. Potrafi aktywować silne strony swojego właściciela i osłabiać jego wady.

Skoro o naszej osobowości decydują gwiazdy, o skuteczności talizmanów decyduje głównie znak zodiaku.

Głównym talizmanem Strzelca jest ametyst. Nawet w starożytności ten kamień szlachetny był uważany za bardzo potężny amulet. Ten kamień mądrości i wiedzy jest jedna z odmian kwarcu. Może mieć różne odcienie: od liliowego do fioletowego. Od czasów starożytnych władcy, mędrcy i filozofowie wybierali ametyst jako swój talizman, ponieważ wierzyli, że pomaga on zdobyć mądrość i oświecenie.

Ponadto uważa się, że sukces i szczęście Strzelcom przynoszą również amulety z chryzolitem i topazem. Te kamienie mają niesamowitą energię, która pomaga Strzelcom pokonywać wszelkie trudności życiowe.

Nie mniej potężnymi talizmanami dla Strzelca są turkus, opal, lapis lazuli oraz granat.

Popularne wiadomości teraz

Piotr Żyła pokazuje nowego członka rodziny

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Przepis na domowe lody śmietankowe w 5 minut. Nie potrzeba żadnej maszynki do lodów!

Najmniejszy kot na świecie, który na zawsze pozostaje kociakiem

Turkus jest w stanie podarować Strzelcowi miłość i szczęście. Turkus chroni go przed chorobami, podnosi na duchu i pomaga osiągnąć dobrobyt finansowy. Turkus jest również potężnym talizmanem miłosnym, który może odzyskać pokój w rodzinie.

Opal odgania smutek i przywraca wiarę. Mimo tego, ze Strzelec jest dość silnym znakiem, pewne problemy i rozczarowania życiowe mogą wytrącić go z równowagi. Dlatego kamień, który jest w stanie przywrócić mu wiarę i nadzieję, naprawdę jest mu potrzebny.

Lapis lazuli można nazwać kamieniem „dyplomatycznym”, ponieważ on pomaga zbyt prostolinijnym Strzelcom nie obrażać innych i unikać głośnych kłótni.

Granat zapewnia harmonijne relacje z bliskimi, pomaga uzyskać wzajemne zrozumienie i uniknąć konfliktu pokoleniowego. Przecież powszechnie wiadomo, ze Strzelec słynie ze swojej impulsywności i emocjonalności.

Topaz to jeden z „najkorzystniejszych” kamieni dla Strzelca. On sprzyja rozwojowi kariery zawodowej. Topaz pomaga radzić Strzelcom ze złością i innymi emocjami.

Chryzolit natomiast jest talizmanem szczęścia i dobrobytu dla Strzelca.

Natomiast jadeit, w przypadku Strzelca, jest kamieniem, który ma bardzo negatywną energię. Ten minerał może mieć bardzo negatywny wpływ na los i charakter tego ognistego znaku.