Chodzili na ten sam uniwersytet i wszyscy tam wiedzieli, że młodzi ludzie pobiorą się po ukończeniu studiów. Wszyscy kochali tę parę... z wyjątkiem Alexandry.

Alexandra była dziewczyną z zamożnej rodziny. Oprócz statusu finansowego była również diabelnie piękna i każdy inny facet był w niej zakochany, ale ona wybrała Adama i nie chciała myśleć o nikim innym.

W bardzo przebiegły i okropnie niesmaczny sposób Alexandra odbiła Adama od Anny. Nie wdając się w szczegóły, powiedzmy, że Alexandra po mistrzowsku przedstawiła prostą komunikację Anny z kolegą z klasy jako flirt z nim.

Adam i Anna nigdy więcej się nie spotkali... nigdy w życiu. Miesiąc po rozwodzie Anna dowiedziała się, że jest w ciąży, ale nic nie powiedziała Adamowi, ponieważ uważała to za niestosowne - dokonał wyboru na korzyść Aleksandry.

Anna wzięła urlop w szkole, urodziła córkę i od tego czasu zaczął się najtrudniejszy okres w jej życiu. Pracowała jako nauczycielka w przedszkolu, a po pracy musiała pracować na pół etatu, aby mała Julia niczego nie potrzebowała.

Popularne wiadomości teraz

"Długo podejrzewałam, że Marek ma kogoś: kupiłam ostry pieprz i podłożyłam mu do samochodu. On nawet nie zrozumiał, jak się dowiedziałam"

"Wyprosiłam teściową z mieszkania. Mąż również nie był zadowolony z jej słów. Akceptujemy jej charakter, ale przekroczyła granice"

"Mąż zapragnął łatwych pieniędzy i proponuje mi, żebym została matką za pieniądze. Za bardzo duże pieniądze"

"Mam 62 lata, mąż ma 68 lat. Wkrótce się rozwodzimy. Moje życie rodzinne się skończyło: on spędził u niej 3 dni"

Tymczasem Adam i Aleksandra poznawali smak życia małżeńskiego. Byli zaręczeni, ale Adam z każdym dniem zdawał sobie sprawę, że Aleksandra była jego najgorszym życiowym błędem.

Kiedy Julia skończyła 19 lat, Anna odeszła. Praca bez przerwy wysysała z niej całą energię i witalność. Julia cały czas się obwiniała, myślała, że dla jej dobra mama zeszła z drogi i podkopała jej zdrowie.

W tym czasie Adam i Aleksandra byli już rozwiedzeni, a ponieważ rodzina Aleksandry obiecała prześladować chłopca przez całe życie, po separacji przeprowadził się do innego kraju. Tego dnia miał sen z Anną.

We śnie stała z dzieckiem w ramionach i powiedziała, że oczy jej córki pochodzą od jej ojca. Adam natychmiast poderwał się z fotela i zadzwonił do mamy.

- Kochanie, jest piąta rano. Co się stało, że to takie pilne? - zapytała mama Adama, podnosząc słuchawkę. - Mamo, to zabrzmi dziwnie, ale czy wiesz, co słychać u Anny? Wtedy Adam dowiedział się całej prawdy zarówno o odejściu Anny, jak i o tym, że ma córkę.

Jego matka, niestety, dowiedziała się o wszystkim również po tym, jak dziewczyna odeszła do innego świata...

Następnego dnia Adam wsiadł w pierwszy samolot powrotny do ojczyzny. Natychmiast pospieszył na cmentarz i nietrudno było znaleźć tam pomnik Anny - dziewczyna klęczała i szlochała w głos. - Julia? - zapytał Adam.

- Kim jesteś? - Dziewczyna podniosła swoje ogromne, błękitne oczy, które rzeczywiście przypominały oczy Adama. - Я...

- Adam był zdezorientowany i nawet nie wiedział, jak się przedstawić: - Julia, jestem twoim ojcem.

- Gdzie byłaś przez cały ten czas? Dopiero teraz sobie o tym przypomniałaś? Za późno! Przez ciebie mama już nie żyje.

- Dopiero wczoraj dowiedziałem się, że mam córkę. Ta dwójka miała wiele do omówienia. To właśnie zrobili w niefizycznej obecności Anny.

Wrócili z cmentarza sami. Dwa miesiące później Adam namówił Julię, by wyjechała z nim za granicę. - Wrócimy tu, prawda?! - zapytała Julia ze łzami w oczach - Nasi krewni są tutaj... Mamo.

Oczywiście, kochanie, nasze korzenie są tutaj, na pewno wrócimy. A mama jest z nami wszędzie. Nie oddaliła się od nas ani na milimetr.

Pisaliśmy również o: Trauma i przestrzeń. Najstarsza córka Marty Kaczyńskiej zdecydowała się na wyjazd

Może zainteresuje: Mąż mnie zostawił i zabrał wszystkie nasze oszczędności. Moja teściowa przyszła i powiedziała to, a ja poczułam się zawstydzona

Przypominamy o: 11 listopada. Dramatyczna chwila między Andrzejem a Agatą Dudą. Odrzuciła jego zaloty