W młodości, Karol Wojtyła spełniał się jako aktor. Czuł się doskonale w środowisku twórczym i regularnie spotykał się z różnymi artystami.

Teraz, po wielu latach, Magdalena Zawadzka, słynna polska aktorka, postanowiła ujawnić zupełnie nieznane fakty z życia Jana Pawła II.

Okazuje się, że jej mąż, także wybitny aktor, Gustaw Holoubek, znał Karola Wojtyłę już od młodości!

Jan Paweł II, zanim został księdzem, pracował m.in. jako robotnik i goniec. Jednak jego prawdziwą pasją była sztuka teatralna. Młody Karol Wojtyła występował w Teatrze Rapsodycznym. W tym samym czasie Gustaw Holoubek kształcił się w Krakowie, gdzie również mieszkał przyszły papież. Magdalena Zawadzka, małżonka Gustawa Holoubka, potwierdza, że ich drogi już wtedy się przecinały.

"Nasz Ojciec Święty brał lekcje aktorstwa w tym samym czasie, kiedy Gustaw studiował w Krakowie" - ujawnia aktorka w rozmowie z "Dobrym Tygodniem".

Popularne wiadomości teraz

Rodzicielska troska. Katarzyna Cichopek dzieli się trudnościami związanymi z synem. "To nawet nie jest żart"

Nagła zmiana w życiu Sylwii Peretti. Decyzja męża, której nikt nie przewidywał

Polka stała się "żywą Barbie" po wydaniu 40 000 dolarów na operację plastyczną

Córka Waldemara Goszcza na podium mody i w roli mamy. Jak teraz wygląda życie Wiktorii Goszcz

Ale to nie koniec relacji Jana Pawła II i Gustawa Holoubka.

"Zetknęli się także później, gdy Karol Wojtyła został papieżem. Papież zapraszał Gustawa do Watykanu. Mąż był tam kilka razy, nagrywał papieskie wiersze na prośbę samego Jana Pawła II. Byliśmy również razem na pielgrzymce środowisk twórczych u Ojca Świętego" - opowiada Magdalena Zawadzka.

Aktorka ujawnia, że "papież usiadł na fotelu", a aktorzy stanęli parę metrów od niego na zaimprowizowanej scenie, recytując poezję. Na zakończenie spotkania każdy z nich otrzymał od Jana Pawła II poświęcony różaniec.

To fascynujące odkrycie rzuca nowe światło na wcześniejsze lata życia Jana Pawła II i ukazuje jego bliski związek z artystycznym światem.

Przyjaźń z Gustawem Holoubkiem jest dowodem na to, że papież był nie tylko duchowym liderem, ale także człowiekiem o szerokich zainteresowaniach i otwartym sercem dla sztuki.

Pisaliśmy również o:Sekret Marcina Hakiela wreszcie odkryty. Co ukrywał przed wszystkimi

Może zainteresuje Cię to: Zaskakujące podobieństwo. Odkrycie, które ujawnia, jak wiele wspólnego mają Izabela Małysz i jej córka

Przypominamy o: Marcin Hakiel przekracza granice. Zdradza intymne szczegóły małżeństwa z Cichopek. Czego żałuje