8-letni chłopiec zmarł 8 maja w wyniku okrutnego znęcania się nad nim przez swojego ojczyma. Pomimo desperackich prób lekarzy, nie udało się uratować życia młodego Kamila.

Informacje o obrażeniach, jakie cierpiał chłopiec, obiegły media, co dodatkowo wzmogło falę emocji i współczucia.

Kamilek miał chodzić do szkoły ze złamaną ręką, a w domu doświadczał przemocy fizycznej i psychicznej. Lekarze walczyli o jego życie przez 35 dni, jednak jego stan był zbyt poważny.

Nadchodzący dzień Wszystkich Świętych skłonił wiele osób do odwiedzenia grobów swoich bliskich i zadbania o nie. Kamilek z Częstochowy również otrzymał piękny pomnik, który upamiętnia jego krótkie życie. To dzieło dobroczyńców, którzy nie szczędzili ani serca, ani pieniędzy.

Pomysł na pomnik oraz jego projekt powstał dzięki inicjatywie Piotra Kucharczyka, prowadzącego profil na mediach społecznościowych poświęcony pamięci Kamila. Odsłonięcie pomnika odbyło się 29 października i przyciągnęło wiele osób, które chciały oddać hołd chłopcu, który zmarł w dramatycznych okolicznościach.

Popularne wiadomości teraz

Kiedy koledzy z klasy zaczęli śmiać się z jej syna, w jednej sekundzie postawiła ich wszystkich na swoim miejscu

Nieznane fakty. Jak Gabriel Seweryn wprowadził zamieszanie do relacji z matką przed odejsciem

Kiedy mąż dowiedział się, że moja matka zastawiła mi swoje mieszkanie, powiedział mi, coś, czego nie mogę zrozumieć

Historia z życia wzięta. Moja narzeczona zostawiła mnie w dniu ślubu. 30 lat później spotkałem ją przypadkiem

Obok osób, które były poruszone tragedią Kamila, na uroczystości pojawiła się także jego rodzina, w tym biologiczny ojciec chłopca. Wszyscy nie kryli swojego smutku i wzruszenia, a łzy płynęły niemal strumieniami.

Odszedłeś cicho, bez słów pożegnania. Tak, jakbyś nie chciał swym odejściem smucić… Tak, jakbyś wierzył w godzinę rozstania, że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić" - widnieje na grobie.

Pomnik Kamila został wykonany z białego kamienia i zawiera jego zdjęcie, datę urodzenia i śmierci, a także poruszający cytat z księdza Twardowskiego, który wyraża nadzieję na ponowne spotkanie w lepszym miejscu.

Dodatkowo, na pomniku znajduje się rzeźba przedstawiająca chłopca, który tuli misia, otoczonego skrzydłami anioła, symbolizującymi opiekę i ochronę.

Na grobie Kamila znalazły się także znicze i kwiaty, które zostawili ludzie, którzy nie zapomnieli o tragedii i ciągle pamiętają o chłopcu, którego życie zostało brutalnie przerwane. Pomnik Kamila z Częstochowy to wzruszający symbol wspólnoty i hołdu oddanego niewinnemu dziecku, które zginęło z rąk własnego opiekuna.

Pisaliśmy również o: Synowa nie miała pojęcia, co teściowa robiła w ich mieszkaniu podczas ich nieobecności. Ale pewnego dnia została przyłapana

Może zainteresuje:  Michał Wiśniewski skazany na więzienie. Dramat w życiu artysty. "W ciągu tygodnia zostanie złożony wniosek"

Przypominamy o: Cieszyłam się, że moje córki wyszły za mąż i zamieszkały ze swoimi mężami. Szybko jednak zniweczyły moje marzenia o spokojnej starości