8-letni chłopiec zmarł 8 maja w wyniku okrutnego znęcania się nad nim przez swojego ojczyma. Pomimo desperackich prób lekarzy, nie udało się uratować życia młodego Kamila.

Informacje o obrażeniach, jakie cierpiał chłopiec, obiegły media, co dodatkowo wzmogło falę emocji i współczucia.

Kamilek miał chodzić do szkoły ze złamaną ręką, a w domu doświadczał przemocy fizycznej i psychicznej. Lekarze walczyli o jego życie przez 35 dni, jednak jego stan był zbyt poważny.

Nadchodzący dzień Wszystkich Świętych skłonił wiele osób do odwiedzenia grobów swoich bliskich i zadbania o nie. Kamilek z Częstochowy również otrzymał piękny pomnik, który upamiętnia jego krótkie życie. To dzieło dobroczyńców, którzy nie szczędzili ani serca, ani pieniędzy.

Pomysł na pomnik oraz jego projekt powstał dzięki inicjatywie Piotra Kucharczyka, prowadzącego profil na mediach społecznościowych poświęcony pamięci Kamila. Odsłonięcie pomnika odbyło się 29 października i przyciągnęło wiele osób, które chciały oddać hołd chłopcu, który zmarł w dramatycznych okolicznościach.

Popularne wiadomości teraz

"Czy to normalne, że jakiś tam kolega podrywa moją żonę i przyjaźni się z moim synem. Postanowiłem poobserwować"

Na swoje wesele wojownik zabrał jako świadka najlepszego przyjaciela. To, że nie jest człowiekiem, nie stanowiło problemu

"Długo podejrzewałam, że Marek ma kogoś: kupiłam ostry pieprz i podłożyłam mu do samochodu. On nawet nie zrozumiał, jak się dowiedziałam"

"Wyprosiłam teściową z mieszkania. Mąż również nie był zadowolony z jej słów. Akceptujemy jej charakter, ale przekroczyła granice"

Obok osób, które były poruszone tragedią Kamila, na uroczystości pojawiła się także jego rodzina, w tym biologiczny ojciec chłopca. Wszyscy nie kryli swojego smutku i wzruszenia, a łzy płynęły niemal strumieniami.

Odszedłeś cicho, bez słów pożegnania. Tak, jakbyś nie chciał swym odejściem smucić… Tak, jakbyś wierzył w godzinę rozstania, że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić" - widnieje na grobie.

Pomnik Kamila został wykonany z białego kamienia i zawiera jego zdjęcie, datę urodzenia i śmierci, a także poruszający cytat z księdza Twardowskiego, który wyraża nadzieję na ponowne spotkanie w lepszym miejscu.

Dodatkowo, na pomniku znajduje się rzeźba przedstawiająca chłopca, który tuli misia, otoczonego skrzydłami anioła, symbolizującymi opiekę i ochronę.

Na grobie Kamila znalazły się także znicze i kwiaty, które zostawili ludzie, którzy nie zapomnieli o tragedii i ciągle pamiętają o chłopcu, którego życie zostało brutalnie przerwane. Pomnik Kamila z Częstochowy to wzruszający symbol wspólnoty i hołdu oddanego niewinnemu dziecku, które zginęło z rąk własnego opiekuna.

Pisaliśmy również o: Synowa nie miała pojęcia, co teściowa robiła w ich mieszkaniu podczas ich nieobecności. Ale pewnego dnia została przyłapana

Może zainteresuje:  Michał Wiśniewski skazany na więzienie. Dramat w życiu artysty. "W ciągu tygodnia zostanie złożony wniosek"

Przypominamy o: Cieszyłam się, że moje córki wyszły za mąż i zamieszkały ze swoimi mężami. Szybko jednak zniweczyły moje marzenia o spokojnej starości