"Ta pandemia zmieni świat, chorują wszyscy i wiele osób umrze" - taką opinię przedstawił na Twitterze członek Rady Wykonawczej Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i doradca włoskiego ministra zdrowia profesor Walter Ricciardi.

Głosów jest wiele, a wśród nich także te, które nie wróżą nic dobrego. Wielu uważa, że z walka z wirusem potrwa rok. Angela Merkel w jednej ze swoich wypowiedzi mówiła, że zarażonych będzie 60-70% społeczeństwa.

Ponad 2 tysiące ofiar koronawirusa we Włoszech. Ekspert: To dopiero początek

Bez wątpienia, pandemia spowoduje ogromne straty, także gospodarcze. Turystyka jeszcze dawno nie była w tak zapłakanym stanie. Sytuacja przedsiębiorców, którzy z dnia na dzień musieli zakmnąć swoje firmy, także jest niepokojąca.

Popularne wiadomości teraz

Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

Daniel Martyniuk jednak się złamał i znów ostro imprezuje. Celebryta zatęsknił za dawnym życiem

Wpadka w porannym programie telewizyjnym. To się mogło źle skończyć

Tym znakom zodiaku towarzyszyć będzie szczęście w 2022 roku

Odwoływane są wielkie imprezy sportowe i kulturalne. EURO2020 zostało przełożone na kolejny rok. Puchar Świata w Skokach Narciarskich został przedwcześnie zakończony. Rozgrywki piłki nożnej także są odwoływane. U wielu piłkarzy i koszykarzy diagnozuje się koronawirusa.

Koncerty, nawet te największe, jak amerykańska Coachella zostają odwołane. Jeszcze nie wiadomo, co będzie w konkursem Eurowizji

Także studenci i uczniowie obawiają się o swoją edukację. Nie wykluczone, że szkoły zostaną zamknięte jeszcze do Świąt Wielkanocnych. Uczniowie obawiają się o testy, maturę, a studenci o możliwość zaliczenia ćwiczeń praktycznych. Nikt przecież nie chce odrabiać zajęć w wakacje.

Francja kolejnymi Włochami? Prezydent ostrzega mieszkańców, oni się buntują

A jak na dzień dzisiejszy wygląda sytuacja z rozprzestrzenianiem się koronawirusa? 

W Polsce zdiagnozowano 246 przypadki zakażenia. Wirus dotarł do każdego województwa. 5 osób zmarło, a 1 została wyleczona. Jest to pierwszy pacjent, u którego zdiagnozowano w Polsce COVID-19. Najwięcej osób z koronawirusem zdiagnozowano w województwie łódzkim. 

Na świecie mamy już 197 941 zdiagnozowanych zakażeń, z czego niestety 7 949 osób zmarło. Wirus dotarł już do każdego państwa w Europie i do każdego stanu w USA. Najgorsza sytuacja jest we Włoszech, Chinach i Iranie.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational