Nakaz zatrzymania dziennikarza wydała Prokuratura Regionalna w Katowicach, która prowadzi śledztwo w sprawie sfałszowania podpisów na dwóch wekslach. Postępowanie zostało złożone przez byłą żonę.

Robert Lewandowski ponownie bez Złotej Piłki – jakie miejsce zajął w plebiscycie?

„Do zatrzymania doszło po południu w mieszkaniu mojego klienta w Katowicach. Wkrótce ma mu zostać postawiony zarzut. Więcej informacji będę miał rano” - powiedział przedstawiciel Kamila Durczaka, pan Łukasz Isenko.

Polski dziennikarz Kamil Durczok

Jeszcze dodał, że dziennikarz nie chce być w mediach anonimowy. Sprawa ma związek ze złożonymi przez dziennikarza w 2009 r. w banku dwoma wekslami na kwotę 2 mln franków oraz ponad 300 tys. zł. Na dokumentach były podpisy Durczoka i jego ówczesnej żony-Marianną Dufek.

Kiedy Kamil Durczok przestał spłacać raty, bank zwrócił się o wykup weksli do jego byłej już żony. Natomiast kobieta powiedziała, że nigdy nie podpisywała żadnych dokumentów i dała zrozumieć, że te dokumenty możliwe zostały sfałszowane. Wniosek o możliwości popełnienia przez 51-latka wpłynął do Prokuratury według TVP Info już w lipcu, teraz jednak po przeanalizowaniu sprawy, dziennikarz został zatrzymany. Na razie nie wiadomo, jak potoczy się sprawa dalej.

Popularne wiadomości teraz

Rodzice Anny nie wzięli udziału w ślubie, mówiąc swojej jedynej córce, że to małżeństwo nie przetrwa

"Co za zdrada, nie mam pojęcia, od kogo są te bukiety": byli dobroczyńcy, którzy powiedzieli mi o twoich podróżach

"Kiedyś skończyły mi się pieniądze i byłam w innym mieście. Nie miałam ani grosza w portfelu, więc zadzwoniłam do męża, ale on mnie zaskoczył"

"Pobraliśmy się, gdy byłam już w siódmym miesiącu ciąży. Świętowaliśmy skromnie, tylko z najbliższymi. Po ślubie nie mieliśmy dokąd pójść"

Kamil Durczok

Karol Strasburger wyznaje, dlaczego zabrakło go przy porodzie dziecka: „To nie jest atrakcyjny widok”

Kamil Durczok - polski dziennikarz radiowy i telewizyjny w latach 1993–2006 dziennikarz Telewizji Polskiej. W latach 2006–2015 dziennikarz telewizji TVN. Były gospodarz programu Brutalna prawda. Durczok ujawnia w Polsat News. 

Przypominamy, że wcześniej pisaliśmy o tym, jak Filip Chaizer pokazuje nieprzyzwoite komentarzy o śmierci syna. Znany polski prezenter Filip Chaizer spotkał się z obraźliwą warstwą komentarzy od internautów o śmierci swojego syna. W 2015 roku jego 9-letni syn Maksymilian zginął w wypadku samochodowym. Poza tym wszystkim Chaizer zaczął żyć nowym życiem. Ożenił się na dziennikarce Małgorzacie Walczak i u niego narodziło się drugie dziecko - syn Aleksandr.

Więcej ciekawych artykułów zajdziesz na koleżanka.com