Nakaz zatrzymania dziennikarza wydała Prokuratura Regionalna w Katowicach, która prowadzi śledztwo w sprawie sfałszowania podpisów na dwóch wekslach. Postępowanie zostało złożone przez byłą żonę.

Robert Lewandowski ponownie bez Złotej Piłki – jakie miejsce zajął w plebiscycie?

„Do zatrzymania doszło po południu w mieszkaniu mojego klienta w Katowicach. Wkrótce ma mu zostać postawiony zarzut. Więcej informacji będę miał rano” - powiedział przedstawiciel Kamila Durczaka, pan Łukasz Isenko.

Polski dziennikarz Kamil Durczok

Jeszcze dodał, że dziennikarz nie chce być w mediach anonimowy. Sprawa ma związek ze złożonymi przez dziennikarza w 2009 r. w banku dwoma wekslami na kwotę 2 mln franków oraz ponad 300 tys. zł. Na dokumentach były podpisy Durczoka i jego ówczesnej żony-Marianną Dufek.

Kiedy Kamil Durczok przestał spłacać raty, bank zwrócił się o wykup weksli do jego byłej już żony. Natomiast kobieta powiedziała, że nigdy nie podpisywała żadnych dokumentów i dała zrozumieć, że te dokumenty możliwe zostały sfałszowane. Wniosek o możliwości popełnienia przez 51-latka wpłynął do Prokuratury według TVP Info już w lipcu, teraz jednak po przeanalizowaniu sprawy, dziennikarz został zatrzymany. Na razie nie wiadomo, jak potoczy się sprawa dalej.

Popularne wiadomości teraz

Nazwane najważniejsze mędrcy wśród znaków zodiaku. Mają wysoki poziom IQ

Piotr Żyła pokazuje nowego członka rodziny

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Kamil Durczok

Karol Strasburger wyznaje, dlaczego zabrakło go przy porodzie dziecka: „To nie jest atrakcyjny widok”

Kamil Durczok - polski dziennikarz radiowy i telewizyjny w latach 1993–2006 dziennikarz Telewizji Polskiej. W latach 2006–2015 dziennikarz telewizji TVN. Były gospodarz programu Brutalna prawda. Durczok ujawnia w Polsat News. 

Przypominamy, że wcześniej pisaliśmy o tym, jak Filip Chaizer pokazuje nieprzyzwoite komentarzy o śmierci syna. Znany polski prezenter Filip Chaizer spotkał się z obraźliwą warstwą komentarzy od internautów o śmierci swojego syna. W 2015 roku jego 9-letni syn Maksymilian zginął w wypadku samochodowym. Poza tym wszystkim Chaizer zaczął żyć nowym życiem. Ożenił się na dziennikarce Małgorzacie Walczak i u niego narodziło się drugie dziecko - syn Aleksandr.

Więcej ciekawych artykułów zajdziesz na koleżanka.com