19 grudnia jest 353  dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 12 dni. W tym dniu imieniny ocbchodzą: Dariusz, Urban oraz Abraham, Anastazy, Beniamin, Eleonora, Gabriela, Grzegorz, Kazimiera, Mścigniew, Nemezjusz, Nemezy, Protazja, Tymoteusz. 

Powstanie nowy „Kevin sam w domu”

Nawet jeżeli teraz jest chłodna zima, to nie znanczy, że w ten dzień, 19 grudnia, nie może być taki wspaniały, "wiosenny" dzień. Właśnie Dzień wiecznie zielonych roślin w Polsce. Ten dzień, jest idelany dla wszystkich, którzy występują, jako ochroniarzy przyrody. 

Ciekawy fakt roślina zimozielona nigdy nie traci jednocześnie wszystkich liści i przez cały rok wypuszcza nowe liście. Wyobraźcie tylko sobie, roślina przez cały rok zachowuje swój piękny zielony kolor, który w zimę wygląda bardziej pięknie. Do takiego rodzaju, należą takie rośliny jak: wszystkie rośliny iglaste z wyjątkiem modrzewia. Poza tym do grupy tej zaliczyć można takie rośliny jak np.: borówka brusznica, barwinek, bluszcz pospolity, ostrokrzew czy jemioła. 

Kilka ciekawych szczegółow, jak opiekować się za takimi roślinamy. Weźmiemy sobie, na przykład jałowce.

Popularne wiadomości teraz

Nazwane najważniejsze mędrcy wśród znaków zodiaku. Mają wysoki poziom IQ

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Przepis na domowe lody śmietankowe w 5 minut. Nie potrzeba żadnej maszynki do lodów!

Mrowisko

Jałowce są banalne w uprawie – odporne na suszę, odporne na niskie u wysokie temperatury. W zasadzie nie wymagają większych zabiegów pielęgnacyjnych i dobrze czują się nawet na słabych glebach, jednak dobrze by były przepuszczalne.

Jałowce

Tuje zwane także żywotnikami. Dość łatwe w uprawie i mało wymagające.

Tuje

Cisy pospolite. Jedna z najpięknieszych wiecznie zielonych roślin. Możemy pomyślić sobie, że te czerwone kółka przypominają nam jagofy, które można posmakować, ale w rezeczywistości to nie jest tak. 

Cisy pospolite

Niepokojące doniesienia w sprawie zdrowia Margaret

To rośliny iglaste lubiące słońce lub ewentualnie półcień. Okazy żeńskie zdobią piękne czerwone owoce. Ich osnówki są przysmakiem ptaków. Poza osnówką cała roślina jest trująca.

Może znasz jeszcze  jakieś wiecznie zielone rośliny?

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com