Mięso z kurczaka na co dzień kupujemy w sklepach i zdarza nam się, że jest to najlepsze i dietyczne mięso, które możemy tylko spożywać. Jednak trzeba bardzo uważać, dlatego że takie mięso może być skażone.

Modlitwa za naszych ukochanych rodziców

Sprawa w tym, że samego kurczaka mogą godować antyobitykami i różnymi lekami dlatego, aby zwierze rosło szybciej. 20 lat temu był całkowity zakaz podawania różnych hormonów dla kurczaka. Po 10 latach zaczęli dawać antybiotyki już w najmniejszych dawkach.

Kurczak

Aleksandra Porada, ekspert ds. bezpieczeństwa żywności i weterynarii w Krajowej radzie Drobiarstwa skomentowała:

Popularne wiadomości teraz

Syn Krzysztofa Ibisza skończył 17 lat. Anna Nowak-Ibisz wbija szpilą jego tacie: "Wychowałam go samodzielnie"

Kasia Cichopek przygotowała dla swojej córki wspaniałą niespodziankę. O takiej atrakcji marzy każda mała dziewczynka

Smaszcz udostępniła nieprzyzwoite wideo ze swoim partnerem prosto z łóżka. Dziennikarka idzie na całość

Czy żona Edwarda Cieślaka jest w ciąży? Suknia Anny Cieślak mówi sama za siebie

"Szybki wzrost kurcząt w dość krótkim czasie nie jest wywołany chemicznymi "dopalaczami", a wieloletnią pracą specjalistów, którzy uzyskali odpowiednie szybko rosnące rasy ptaków, przebywające w kontrolowanym środowisku kurnika i otrzymujące prawidłowo zbilansowaną paszę"

Jak mieszka król disco polo Zenek Martyniuk? Gwiazda zaprosił do siebie do domu

Poza tym, brojlery muszą być sprawdzane przez hodowcę 2 razy dziennie, by wykluczyć wszelkie choroby i odstępstwa od normy.

Filet z kurczaka

Nie ma dowodów naukowych na przejście materiału zmodyfikowanego genetycznie z paszy, którą karmiony jest drób, do mięsa zwierząt-powiedziała Aleksandra Porada.

Trzeba jednak zauważyć, że kurczak hodowany ekologicznie nie jest szkodliwy, kiedy goduja go zgodnie z przepisami. Jeszcze w dodatek informacja dla rodziców o popularnym mitu, gdzie chodzi o tym, że najawność hormonów w mięsu kurczaka powoduje szybkie dojrzewanie u dziecka, na przykład wcześniejsze miesiączki u dziewczynek.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com