Mięso z kurczaka na co dzień kupujemy w sklepach i zdarza nam się, że jest to najlepsze i dietyczne mięso, które możemy tylko spożywać. Jednak trzeba bardzo uważać, dlatego że takie mięso może być skażone.

Modlitwa za naszych ukochanych rodziców

Sprawa w tym, że samego kurczaka mogą godować antyobitykami i różnymi lekami dlatego, aby zwierze rosło szybciej. 20 lat temu był całkowity zakaz podawania różnych hormonów dla kurczaka. Po 10 latach zaczęli dawać antybiotyki już w najmniejszych dawkach.

Kurczak

Aleksandra Porada, ekspert ds. bezpieczeństwa żywności i weterynarii w Krajowej radzie Drobiarstwa skomentowała:

Popularne wiadomości teraz

Kobieta dowiedziała się o tym, że mąż ją opuszcza i wymyśliła plan, aby dać swojemu kochankowi lekcję żałoby

"Kiedy zaszłam w ciążę, mój mąż nie chciał nic słyszeć o dziecku. Teraz mieszkam z dzieckiem u rodziców i chodzę do niego"

"Swatowie zostali u nas na trzy dni. Wyjechali, a nam brakowało wielu rzeczy w domu. Wydaje się, że to drobiazg, ale jest nieprzyjemne"

"Przez całe życie staraliśmy się z mężem dbać o nasze dzieci i wychowywać je na uczciwych ludzi, ale porzucili mnie na starość"

"Szybki wzrost kurcząt w dość krótkim czasie nie jest wywołany chemicznymi "dopalaczami", a wieloletnią pracą specjalistów, którzy uzyskali odpowiednie szybko rosnące rasy ptaków, przebywające w kontrolowanym środowisku kurnika i otrzymujące prawidłowo zbilansowaną paszę"

Jak mieszka król disco polo Zenek Martyniuk? Gwiazda zaprosił do siebie do domu

Poza tym, brojlery muszą być sprawdzane przez hodowcę 2 razy dziennie, by wykluczyć wszelkie choroby i odstępstwa od normy.

Filet z kurczaka

Nie ma dowodów naukowych na przejście materiału zmodyfikowanego genetycznie z paszy, którą karmiony jest drób, do mięsa zwierząt-powiedziała Aleksandra Porada.

Trzeba jednak zauważyć, że kurczak hodowany ekologicznie nie jest szkodliwy, kiedy goduja go zgodnie z przepisami. Jeszcze w dodatek informacja dla rodziców o popularnym mitu, gdzie chodzi o tym, że najawność hormonów w mięsu kurczaka powoduje szybkie dojrzewanie u dziecka, na przykład wcześniejsze miesiączki u dziewczynek.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com