Jeśli zależy Ci na tym, abyś Ty i Twoja rodzina była zdrowa nigdy nie popełniaj tego błędu. Możesz doprowadzić swoich najbliższych do bólu brzucha i złego samopoczucia.

Husky nauczył dziecko mówić. Ich nagranie rozbawi Cię do łez

Myślisz, ze rozmrażanie mięsa to nic trudnego? Przecież często tak robisz, by przygotować obiad. Czy wiesz jednak jak robić to poprawnie, by nie doprowadzić do namnażania niebezpiecznych bakterii, które powodują u nas złe samopoczucie?

Jakie są najczęściej popełniane błędy?

Popularne wiadomości teraz

"Teraz po prostu nie poznaję córki, nasze relacje są bardzo napięte. Ma 16 lat, ubiera się w sposób, który sprawia, że wstydzę się przed sąsiadami"

"Chciałam odpocząć u mojego syna, ale przyjechałam i całe dnie spędzałam sprzątając jego mieszkanie: jak można zrobić to własnej matce"

"Kupiłem mieszkanie na własną rękę i zamiast się cieszyć, moi rodzice zrobili skandal i nie chcą się już ze mną komunikować"

"Moi rodzice zaplanowali całe moje życie, nie pytając o moje poglądy, ale ja zrobiłam to inaczej: mam jedno życie"

  1. Wkładanie zamrożonego mięsa do miski z ciepłą woda,
  2. Umieszczanie mięsa w mikrofalówce i włączanie programu "rozmrażanie",
  3. Wykładanie mięsa na talerz i czekanie, aż rozmrozi się w pokojowej temperaturze.

Każdy kucharz i ekspert Ci powie, że aby odmrozić mięso w prawidłowy sposób należy umieścić je najlepiej w lodowce, na środkowej połce, tam gdzie temperatura jest równa 5 stopni.

Dlaczego?W ciepłej wodzie, lub na blacie kuchennym temperatura jest znacznie wyższa niż 5 stopni. Te warunki są odpowiednie do rozwoju niezdrowych bakterii, które powodują u nas problemy ze strony przewodu pokarmowego.

Pamiętaj o tym, to bardzo ważna rada!

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com