Liście laurowe są bardzo cenione za swój aromat i smak. Te liście cieszą się ogromną popularnością w różnych kuchniach świata, lecz nie każdy wie o ich właściwościach leczniczych. Dowiedzmy się wiec, o jakich właściwościach mowa.

Właściwości lecznicze liści laurowych

Przyprawa ta ma właściwości antyseptyczne, przeciwzapalne i przeciwbólowe. Uważa się, że należy go żuć na infekcje wirusowe i przeziębienia. Dzięki garbnikom i olejkom eterycznym liście mogą leczyć gardło, stany zapalne w nosogardzieli i rozwiązać problem bólów dziąseł. Poprawiają trawienie i pomagają pozbyć się wzdęć.

Jeśli codziennie żuć liść laurowy, to bardzo wzmocni odporność organizmu. Wszystko przez to, że liść laurowy oczyszcza organizm z toksynów i normalizuje trawienie. Ponadto, jeżeli żuć liść laurowy przed pójściem do łóżka, to Pomorze zwalczyć bezsenność.

Dzięki zawartości polifenoli liść laurowy obniża także poziom cholesterolu i cukru we krwi.

Istnieją także pewne przeciwwskazania do żucia liści laurowych – ciąża, karmienie piersią, zaparcia i wrzody żołądka.

Popularne wiadomości teraz

„Przez dziesięć lat czekałam na powrót męża, nie chciałam uwierzyć, że nas zostawił. Ale wkrótce dowiedziałam się, że Andrzej znalazł bogatą kobietę”

Pewien facet znalazł zniszczony portfel. Nie miał pojęcia, do czego może on prowadzić: „ Czekałam na ciebie całe życie”

„Przez pięć lat myślałam, że mój mąż już nie żyje, ale pewnego dnia prawda wyszła na jaw: dlaczego nie zauważyłam tego wcześniej"

„Czy mogę dostać gorącą herbatę z kawałkiem chleba, nie martw się, usiądę na parapecie i poczekam”

W jaki sposób należy żuć liście laurowe?

Na początku lepiej żuć tylko połówkę liścia laurowego, a nieco później można zacząć żuć codziennie cały liść.

Należy bardzo starannie żuć liść laurowy. W żadnym wypadku nie należy połykać go w całości, ponieważ on może utknąć w gardle i zablokować dostęp do tlenu.

Po kilku minutach żucia liścia laurowego wyplujcie go.