To on 25 lat temu rozpoczął w Polsce historie leczenia głuchoty. Zdecydowanie można go uznać za prekursora w dziedzinie wad słuchu, a instytut którego jest założycielem należy do światowej czołówki.

W Instytutucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach pomoc otrzymało już ponad 200 tys. pacjenów.

Operacje plastyczne, które nie były sukcesem. Kiedyś zachwycały urodą dziś żałują

Profesor Henryk Skarżyński uznawany jest za geniusza w swojej dziedzinie. Dzięki jego pomocy Ci którzy kiedyś nie mówili i nie słyszeli dziś recytują wiersze i śpiewają w chórach.

Zespół pod dowództwem profesora wszczepił w 1992 roku osobie dotknietej głuchotą pierwszy implant ślimakowy. Potem przyszła kolej na następne pionierskie operacje.

Popularne wiadomości teraz

"Nie chciałam tego wiedzieć ale obca kobieta powiedziała, że urodzę upragnioną córeczkę. Rzuciłam dwadzieścia złotych i uciekłam": z życia

"Zobaczyłam przyjaciółkę z trójką dzieci na rękach, zmęczonymi oczami i zdałam sobie sprawę, że bumerangi istnieją w życiu"

Modlitwa w sprawach beznadziejnych. Te słowa warto znać

Tajemnica szczęścia, którą każdy chce poznać zapisana w jednej przypowieści. Wystarczy się nią kierować

W powodzenie operacji, które przeprowadzał jako pierwszy na świecie nie wierzył nikt oprócz niego. Jak sam przyznaje jest w medycynie, aż po uszy...

Profesor to niezwykle ciepły i cierpliwy człowiek. Kocha ludzi, a oni jego. Nie sposób wyrazić wdzięczności jaką darzą go pacjenci, którzy dzięki jego pomocy słyszą. Nie ma nic piękniejszego niż dobro, którym można się podzielić. Instytut w Kajetanach to placówka dzięki której "niesłyszane" staje się możliwe.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com