Znany z niezwykłych umiejętności skoczka, a także z ciężkiej pracy i determinacji, jaką włożył w swoją karierę.

Stoch urodził się 25 maja 1987 roku w Zakopanem, w rodzinie związanej z narciarstwem. Już od najmłodszych lat interesował się sportem i próbował swoich sił w skokach narciarskich.

Początkowo trenował w klubie WKS Zakopane, a później przeniósł się do reprezentacyjnego klubu AZS Zakopane.

W 2006 roku Stoch zadebiutował w Pucharze Świata, zajmując 49. miejsce w konkursie w Planicy.

W kolejnych sezonach regularnie startował w tych zawodach, zdobywając pierwsze punkty już w 2007 roku.

Popularne wiadomości teraz

Adam Małysz zdradza, gdzie Marty Kubackiej udało się uratować życie. Cała prawda wyszła na jaw

Joanna Ibisz opowiedziała o swoich planach związanych z drugim dzieckiem. Czy żona Krzysztofa planuje spełnić jego marzenia o córce

Ojciec Dawida Kubackiego rozgadał się w sprawie hospitalizacji Marty Kubackiej. Nieznane dotąd szczegóły ujrzały światło dzienne

Sensacyjne wiadomości o Grażynie Torbickiej i Adamie Torbickim. Co dzieje się w 42-letnim małżeństwie gwiazdy i uznanego kardiologa

W 2011 roku zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, co było jego dotychczasowym najlepszym wynikiem.

Jednak prawdziwy przełom dla Stocha nastąpił w sezonie 2013/2014, gdy wygrał zarówno Turniej Czterech Skoczni, jak i Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi.

W kolejnym sezonie ponownie zwyciężył w Turnieju Czterech Skoczni, a także zdobył złoty medal na Mistrzostwach Świata w Falun.

Stoch jest znany ze swojego perfekcjonizmu i ciężkiej pracy. W każdym sezonie stara się poprawić swoje umiejętności, a także wypracować nowe techniki skoków. W czasie treningów i zawodów jest skupiony i profesjonalny, ale jednocześnie cieszy się z każdej chwili spędzonej na skoczni.

Poza skokami Stoch interesuje się także muzyką i podróżami. Często relaksuje się słuchając ulubionej muzyki, a także zwiedza różne zakątki świata. Mimo że jest już jednym z najbardziej znanych polskich sportowców, pozostaje skromnym i sympatycznym człowiekiem.

Niedawno pojawiły się plotki, że sportowiec planuje zakończenie kariery. 

Oto co na ten temat miała do powiedzenia jego wierna żona Ewa Bilan-Stoch.

- On tak powiedział. Tylko u niego zawsze jest to "raczej", więc znowu: nie nastawiam się na konkrety – mówiła Ewa Bilan-Stoch.

Do akcji wkroczył Adam Małysz, który opowiedział nam, jak wygląda sytuacja na chwilę obecną.

Na razie nie ma sygnału, że którykolwiek chciałby kończyć karierę, więc jedziemy dalej – zdradził w rozmowie z „Interią”.

Kamil Stoch to nie tylko świetny skoczek narciarski, ale także wzór do naśladowania dla innych sportowców. Jego determinacja, ciężka praca i skromność to cechy, które sprawiają, że jest tak popularny w Polsce i na całym świecie. Życzymy mu dalszych sukcesów i nieustającej pasji do skoków narciarskich!