Obawiali się, że jest to guz, ale byli zaskoczeni, gdy dowiedzieli się, że Lina była w siódmym miesiącu ciąży w momencie diagnozy.

14 maja 1939 roku Lina urodziła zdrowego chłopca przez cesarskie cięcie, stając się najmłodszą matką na świecie w wieku pięciu lat, siedmiu miesięcy i 21 dni.

Sprawa Liny przyciągnęła uwagę całego kraju i wywołała szok na całym świecie. Jednak Lina i jej rodzina konsekwentnie odmawiali odpowiedzi na pytania dotyczące ojca dziecka.

Do dziś tajemnica związana z ojcostwem chłopca pozostaje nierozwiązana, pozostawiając pytania o to, jak Lina zaszła w ciążę w tak młodym wieku i kto mógł być ojcem bez odpowiedzi.

Najmłodsza matka: Przypadek przedwczesnego dojrzewania płciowego

Popularne wiadomości teraz

Emocjonalne pożegnanie. Justyna Kowalczyk z łzami w oczach żegna Kacpra Tekiegłego na cmentarzu

Polska ikona filmowa gwiazda "Czterech pancernych i psa" nie żyje. Wygląd miejsca spoczynku zaskoczy każdego

Psycholog wyjawił skrywaną prawdę o związku Hakiela i Kurzajewskiego. Nie pozostawiła złudzeń

Marcin Hakiel i Dominika już wzięli ślub? Sekret pary wyszedł na jaw

Przypadek Liny Mediny, będącej najmłodszą matką w historii, wzbudził zainteresowanie i ciekawość na całym świecie. Urodzona w Peru w 1933 roku Lina była córką Tiburelo i Victorii Losea, odpowiednio złotnika i gospodyni domowej. Była jedną z dziewięciorga rodzeństwa.

Rodzina i bliscy byli zszokowani, gdy dowiedzieli się o jej ciąży w wieku pięciu lat. Jednak endokrynolodzy dziecięcy nie byli całkowicie zaskoczeni, ponieważ byli świadomi stanu zwanego przedwczesnym dojrzewaniem płciowym.

Przedwczesne dojrzewanie płciowe to stan, w którym ciało dziecka zbyt wcześnie zaczyna zmieniać się w ciało dorosłego (dojrzewanie). Kiedy dojrzewanie rozpoczyna się przed ukończeniem 8. roku życia u dziewcząt i przed ukończeniem 9. roku życia u chłopców, uznaje się je za przedwczesne dojrzewanie płciowe. Obejmuje ono szybki wzrost kości i mięśni, zmiany w kształcie i rozmiarze ciała oraz rozwój zdolności organizmu do reprodukcji.

Przyczyna przedwczesnego dojrzewania płciowego jest nieznana, ale w rzadkich przypadkach mogą ją powodować pewne stany, takie jak infekcje, zaburzenia hormonalne, guzy, nieprawidłowości w mózgu lub urazy. Chłopcy z tym schorzeniem regularnie mają pogłębiony głos, powiększone genitalia i zarost na twarzy. Dziewczynki natomiast mają pierwszą miesiączkę i rozwijają piersi w młodym wieku. Około dziesięć razy więcej dziewcząt niż chłopców rozwija się w ten sposób.

Chociaż przedwczesne dojrzewanie wyjaśnia, w jaki sposób Lina mogła zajść w ciążę, nie wyjaśnia wszystkiego. Tożsamość ojca do dziś pozostaje tajemnicą, a Lina i jej rodzina odmówili odpowiedzi na jakiekolwiek pytania w tej sprawie.

Jej ojciec został aresztowany

Kiedy ciąża Liny Mediny została odkryta, lekarz natychmiast skontaktował się z policją. Ojciec Liny został aresztowany jako podejrzany, ale po tygodniu przesłuchań policja była zmuszona go zwolnić z powodu niewystarczających dowodów łączących go z ciążą.

Innym podejrzanym był kuzyn Liny, który zgłosił problemy ze zdrowiem psychicznym, co doprowadziło władze do przekonania, że mógł być zdolny do takiego czynu. Nie było jednak dowodów na poparcie tego twierdzenia i policja również została zmuszona do jego zwolnienia.

Lina nigdy nie ujawniła tożsamości swojego ojca ani szczegółów napaści, która doprowadziła do jej ciąży, co mogło wynikać z jej młodego wieku i braku zrozumienia sytuacji.

W następnych latach zaczęły krążyć plotki, że w rodzinnym mieście Liny odbywały się regularne festiwale, które obejmowały seks grupowy, a nawet gwałt, w tym udział nieletnich, takich jak Lina. Twierdzenia te nigdy nie zostały jednak udowodnione.

Peruwiańskie serwisy informacyjne zaoferowały rodzinie Liny tysiące dolarów za prawa do przeprowadzenia wywiadu i sfilmowania najmłodszej matki świata, a dziennikarze ze Stanów Zjednoczonych również próbowali przeprowadzić z nią wywiad. Jednak Lina i jej rodzina odmówili publicznej wypowiedzi na ten temat.

Co stało się z dzieckiem Liny Mediny?

Ze względu na jej młody wiek i nierozwinięte ciało, jedynym sposobem, aby Lina urodziła w wieku pięciu lat, było cesarskie cięcie, które było ryzykowne, ale jedyną realną opcją.

W miarę jak ciąża Liny postępowała, jej rodzice byli pod ogromną presją ze strony mediów i lekarzy. Jej matka ujawniła, że Lina zaczęła miesiączkować w wieku trzech lat, a specjaliści później odkryli, że cierpiała na stan znany jako przedwczesne dojrzewanie płciowe.

Pomimo ryzyka i obaw, dziecko Liny urodziło się zdrowe, ważąc 2,7 kg, w Dzień Matki, 14 maja 1939 roku. Chłopiec otrzymał imię Gerardo Medina, po lekarzu, który jako pierwszy zbadał Linę. Chłopiec został wypisany ze szpitala i wrócił z rodziną do domu w wiosce Ticrapo.

W 1941 roku, dwa lata po narodzinach Gerardo, New York Times opublikował relację amerykańskiego psychologa, który badał Linę podczas wizyty w Ameryce Południowej. "Lina ma ponadprzeciętną inteligencję, a dziecko, chłopiec, jest całkowicie normalne i fizycznie lepiej rozwinięte niż przeciętne dziecko Metysów (hiszpańskich Indian)" - relacjonował psycholog. "Uważa dziecko za młodszego brata, podobnie jak reszta rodziny".

Gerardo był wychowywany jako brat Liny, ale odkrył prawdę o swoim pochodzeniu w wieku dziesięciu lat. Żył zdrowo i zmarł w 1979 roku.

Gdzie jest teraz Lina Medina?

Po urodzeniu dziecka w tak młodym wieku, Lina postanowiła prowadzić spokojne życie z dala od centrum uwagi mediów. Ostatecznie znalazła zatrudnienie jako sekretarka lekarza, który uczestniczył w jej porodzie, co pomogło jej opłacić studia. Lina pomogła również Gerardo w jego edukacji w tym czasie.

Na początku lat siedemdziesiątych Lina wyszła za mąż za Raula Jurado i urodziła drugiego syna 33 lata po urodzeniu pierwszego dziecka. Para pozostała małżeństwem i mieszkała w biednej dzielnicy Limy od 2002 roku.

Lina pozostała prywatna przez całe życie i niewiele wiadomo o jej obecnym miejscu pobytu lub okolicznościach. Dziś Lina ma 90 lat.

Pisaliśmy również o: Adriana Kalska olśniewa w sukni ślubnej. W końcu jej marzenie się spełniło

Może zainteresuje Cię to: Conan Kaźmierski i jego dziewczyna. Czy doszło do rozstania. "Każdy niech zostaje przy swoim"

Przypominamy o: Uroczy uśmiech syna Michała Wiśniewskiego przy nowym członku rodziny. Już znamy przyszłego śpiewaka