Wokalista zmarł w szpitalu 22 maja 2017 roku w wyniku powikłań po operacji wszczepienia bajpasów.

Jego utalentowana dusza pozostawiła niezatarte ślady w sercach fanów, a teraz portal o2 postanowił odwiedzić jego grób. Widok ten niezmiennie porusza i wzbudza ogromne emocje.

Ludzie nie zapomnieli o tym wyjątkowym piosenkarzu i starają się troszczyć o jego miejsce spoczynku.

Zbigniew Wodecki został pochowany w swoim ukochanym mieście - Krakowie, na słynnym cmentarzu Rakowickim, w Alei Zasłużonych. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 30 maja 2017 roku. Artysta spoczął obok swoich rodziców, Józefa Wodeckiego i Ireny Wodeckiej z domu Bylica.

To, jak rodzina i fani pielęgnują pamięć o tej wielkiej gwiazdzie polskiej sceny muzycznej, wprawia w ogromne poruszenie. Redakcja portalu o2, z okazji szóstej rocznicy śmierci Zbigniewa Wodeckiego, postanowiła odwiedzić jego grób i zauważyła wiele palących się świeczek na skromnym, lecz zadbanym grobie.

Popularne wiadomości teraz

„Joanna została wyrzucona z domu przez swoją teściową, ponieważ myślała, że jej synowa nie urodziła chłopca od swojego syna: to był kompletny nonsens”

Po wejściu do nowego domu kobieta poszła do kuchni i włączyła czajnik. Nagle usłyszała czyjś głos: „Katarzyna, jesteś tam"

Pewien facet znalazł zniszczony portfel. Nie miał pojęcia, do czego może on prowadzić: „ Czekałam na ciebie całe życie”

„Przez pięć lat myślałam, że mój mąż już nie żyje, ale pewnego dnia prawda wyszła na jaw: dlaczego nie zauważyłam tego wcześniej"

Kwiaty również nie brakuje - cięte, sadzone, doniczkowe. Serce porusza widok białych i czerwonych róż oraz niezapominajek. Duży czarno-biały portret piosenkarza ozdabia mogiłę, a obok niego stoi drewniane serce z napisem "PAMIĘTAMY" - dar od Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Zbigniewa Wodeckiego w Węgrowie.

Miasto Kraków również nie zapomniało o wielkim kompozytorze - na grobie umieszczono specjalną świecę i kartkę z napisem "Miasto Kraków Pamięta". Fani również pamiętają o wybitnym polskim artyście, przynosząc liczne pamiątki, takie jak granatowe, plastikowe skrzypce i czerwoną trąbkę.

Niezwykle poruszające są cytaty wyrzeźbione ręcznie w kamieniu - fragmenty piosenek Zbigniewa Wodeckiego: "Wieczna jest zieloność lat"; "Kurtyna opadła, brawa nie milkną. Twój koncert trwa... Biletów brak".

Pisaliśmy również o: Rafał Collins odkrywa mroczne tajemnice dotyczące Tomasza Komendy. Przerwał milczenie po dwóch latach

Może zainteresuje Cię to: Kulisy komunii córki Cichopek Hakiela. Wyjątkowy prezent dla Helenki

Przypominamy o: Wzruszające słowa menadżerki Justyny Kowalczyk-Tekieli po tragicznemu odejściu Kacpra Tekielego. "Niestety, to prawda"