Wokalista zmarł w szpitalu 22 maja 2017 roku w wyniku powikłań po operacji wszczepienia bajpasów.

Jego utalentowana dusza pozostawiła niezatarte ślady w sercach fanów, a teraz portal o2 postanowił odwiedzić jego grób. Widok ten niezmiennie porusza i wzbudza ogromne emocje.

Ludzie nie zapomnieli o tym wyjątkowym piosenkarzu i starają się troszczyć o jego miejsce spoczynku.

Zbigniew Wodecki został pochowany w swoim ukochanym mieście - Krakowie, na słynnym cmentarzu Rakowickim, w Alei Zasłużonych. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 30 maja 2017 roku. Artysta spoczął obok swoich rodziców, Józefa Wodeckiego i Ireny Wodeckiej z domu Bylica.

To, jak rodzina i fani pielęgnują pamięć o tej wielkiej gwiazdzie polskiej sceny muzycznej, wprawia w ogromne poruszenie. Redakcja portalu o2, z okazji szóstej rocznicy śmierci Zbigniewa Wodeckiego, postanowiła odwiedzić jego grób i zauważyła wiele palących się świeczek na skromnym, lecz zadbanym grobie.

Popularne wiadomości teraz

Maciej Kurzajewski zaskakuje Kasię Cichopek luksusami. Chyba nieźle się rozrzutkował. Ten gadżet wzbudza sensację

Pożegnanie pełne emocji. Kowalczyk wypowiada słowa, które zostaną zapamiętane na zawsze. "Nie zawiodę go"

Michał Wiśniewski stracił dom. Wokalista wydał głośne oświadczenie. "Jest miejsce na rozwód"

Nie żyje aktor "M jak miłość", "Klanu" i "Miodowych lat". Tadeusz Wieczorek był legendą filmową

Kwiaty również nie brakuje - cięte, sadzone, doniczkowe. Serce porusza widok białych i czerwonych róż oraz niezapominajek. Duży czarno-biały portret piosenkarza ozdabia mogiłę, a obok niego stoi drewniane serce z napisem "PAMIĘTAMY" - dar od Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Zbigniewa Wodeckiego w Węgrowie.

Miasto Kraków również nie zapomniało o wielkim kompozytorze - na grobie umieszczono specjalną świecę i kartkę z napisem "Miasto Kraków Pamięta". Fani również pamiętają o wybitnym polskim artyście, przynosząc liczne pamiątki, takie jak granatowe, plastikowe skrzypce i czerwoną trąbkę.

Niezwykle poruszające są cytaty wyrzeźbione ręcznie w kamieniu - fragmenty piosenek Zbigniewa Wodeckiego: "Wieczna jest zieloność lat"; "Kurtyna opadła, brawa nie milkną. Twój koncert trwa... Biletów brak".

Pisaliśmy również o: Rafał Collins odkrywa mroczne tajemnice dotyczące Tomasza Komendy. Przerwał milczenie po dwóch latach

Może zainteresuje Cię to: Kulisy komunii córki Cichopek Hakiela. Wyjątkowy prezent dla Helenki

Przypominamy o: Wzruszające słowa menadżerki Justyny Kowalczyk-Tekieli po tragicznemu odejściu Kacpra Tekielego. "Niestety, to prawda"