Jej kariera sportowa była pełna sukcesów, ale została przerwana przez straszną chorobę, z którą zmagała się od wielu lat. Wspólny grobowiec na cmentarzu w Tarnowie-Krzyżu stał się miejscem wiecznego spoczynku dla Agaty i jej ukochanego Taty, Ryszarda Mróza.

Agata Mróz-Olszewska: Pasja i talent, które przetrwały próby Agata Mróz, z pochodzenia tarnowianka, miała sport we krwi.

Od najmłodszych lat była zaangażowana w siatkówkę, podobnie jak jej siostra Katarzyna i brat Paweł, którzy również osiągnęli sukcesy w swoich dyscyplinach.

Agata szybko zdobyła uznanie w świecie siatkówki i wraz z drużyną "Złotek" zdobyła mistrzostwo Europy w 2003 roku. Jej talent zaowocował kontraktem z klubem Stal Bielsko-Biała, a później przeniosła się do Hiszpanii, gdzie kontynuowała swoją karierę.

Walka z chorobą: Trudności i życiowe decyzje W 2007 roku Agata musiała podjąć trudną decyzję - przerwać karierę sportową ze względu na nawrót choroby. Jednak to był także czas szczególny dla niej osobiście, ponieważ wyszła za mąż za Jacka Olszewskiego i urodziła córkę Lilianę. Pomimo ostrzeżeń lekarzy, Agata zdecydowała się na przeprowadzenie przeszczepu szpiku kostnego. Niestety, jej osłabiony organizm nie zdołał odzyskać pełni zdrowia, a Agata zmarła w wieku zaledwie 26 lat.

Popularne wiadomości teraz

Dramatyczne weści. Choroba Anny Lewandowskiej wstrząsnęła opinią publiczną

Maryla Rodowicz przeszła operację. Co się stało z gwiazdą

Nieustający szacunek. W jakim stanie obecnie jest miejsce spoczynku Barbary Borys-Damięckiej

Cała Polska pogrążona jest w żałobie. Nie żyje aktor z "Klanu", "Złotopolskich" i "M jak miłość"

Pamięć o Agacie: Niezapomniane emocje i piękne gesty Śmierć Agaty Mróz-Olszewskiej wstrząsnęła światem sportu i fanów siatkówki. Jej pogrzeb odbył się w dniu pierwszej rocznicy ślubu, co dodatkowo podkreślało głęboką więź między Agatą a jej mężem Jackiem.

Na cmentarzu w Tarnowie-Krzyżu, w rodzinnym grobowcu, Agata znalazła spokój obok swojego Taty. Na tablicy grobowej znajduje się wzruszający napis, który przypomina nam, że najlepsi zawsze odchodzą pierwsi i że ci ukochani zawsze będą na nas czekać.

Pisaliśmy również o: Marta Kubacka ostro żartuje na temat Dawida. Pozytywna atmosfera w domu Kubackich

Może zainteresuje Cię to: Niesamowite odkrycie. Tajemnicza przeszłość ojca Macieja Kurzajewskiego odkryta

Przypominamy o: Paulina Smaszcz ujawnia prawdę o rozwodzie z Maciejem Kurzajewskim. "Ja nie mam zgody"