Aktor Michael Gambon, najbardziej znany z roli Dumbledore'a w filmach o Harrym Potterze, zmarł w wieku 82 lat. Informację tę podało brytyjskie wydanie The Guardian.

Zmarł w szpitalu po ataku zapalenia płuc.

"Jesteśmy zdruzgotani, informując o stracie Sir Michaela Gambona", powiedziała rodzina aktora w oświadczeniu.

Zmarł w szpitalu po zapaleniu płuc, otoczony rodziną i przyjaciółmi.

Michael Gambon urodził się w Irlandii 19 października 1940 roku. Karierę rozpoczął jako aktor teatralny, występując w Royal National Theatre. Gambon jest najbardziej znany z roli profesora Albusa Dumbledore'a w sześciu z ośmiu filmów o Harrym Potterze.

Popularne wiadomości teraz

"Kupiłam mieszkanie dla syna i córki, ale nie przepiszę na nich aktu darowizny, mam warunek. Zarówno syn, jak i córka byli bardzo rozczarowani"

"Pobraliśmy się, gdy byłam już w siódmym miesiącu ciąży. Świętowaliśmy skromnie, tylko z najbliższymi. Po ślubie nie mieliśmy dokąd pójść"

"Tak bardzo mi pomagasz, jak mogę ci się odwdzięczyć: zostań matką mojej córki. To wystarczy"

"Płacić czesne, kupować rzeczy, mieć ślub, ale gdzie jest wdzięczność". Anna po raz pierwszy w życiu pomyślała o sobie i stała się samolubną matką

Aktor zagrał również w filmach Sleepy Hollow i Gosford Park, a także w serialach telewizyjnych Megret, Emma i Doctor Who.

Gambon czterokrotnie otrzymał nagrodę BAFTA TV dla najlepszego aktora (1987, 2000, 2001, 2002) oraz był nominowany do nagrody Emmy (2002) i Złotego Globu (2003).

Pisaliśmy również o: Natalia Kukulska z niepokojącymi informacjami o swoim zdrowiu. Co się dzieje z artystką

Może zainteresuje Cię to: Paulina Smaszcz ma nowego chłopaka? Wiadomość od niego mówi sama za siebie. "Kocham to"

Przypominamy o: Edyta Górniak wspiera syna w konflikcie z ojcem. Allan Krupa oskarża o kradzież majątku