Po latach głośnej kariery, artysta osiedlił się w Stanach Zjednoczonych, gdzie próbuje wrócić do swojej dawnej formy. Choć ta walka jest niezwykle zacięta, a jego żona nie ukrywa, że dolegliwości są poważne, zakochani nadal trzymają się razem i nie tracą nadziei na poprawę stanu zdrowia. W najnowszym wywiadzie przeprowadzonym przez Annę Maleady, żona Stana Borysa, ujawniono poruszające szczegóły z życia artysty.

Od tragicznego momentu udaru niedokrwiennego w lutym 2019 roku, który zagrażał życiu Stana Borysa, artysta toczy niesamowitą walkę o odzyskanie dawnej sprawności. Po udarze rzadko pojawiał się publicznie, a przez długi czas nie mógł opuścić Stanów Zjednoczonych ze względu na swoje zdrowie.

Jednak niedawno otrzymał pozwolenie od lekarzy na podróż, co pozwoliło mu pojawić się na festiwalu filmowym NNW, gdzie obchodził 50-lecie swojej kultowej piosenki "Jaskółka uwięziona". To wystąpienie wzbudziło ogromne zainteresowanie fanów, którzy tęsknili za wiadomościami na temat artysty. W odpowiedzi na ich pytania, Anna Maleady, żona Stana Borysa, podzieliła się szczerymi informacjami.

Anna Maleady wyznała, że Stan jest szczęśliwy, że może przebywać w Polsce i docenia fakt, że są w kraju. Mężczyzna nadal przechodzi rehabilitację i leczenie po udarze niedokrwiennym, oraz boryka się z innymi problemami zdrowotnymi, które niestety nadal trwają. Mimo to, para nie traci nadziei na poprawę stanu zdrowia Stana Borysa.

Planowali wcześniej przyjechać do Polski, ale zdrowie nie pozwoliło na to wcześniej, dopiero teraz udało się podjąć tę decyzję. Anna Maleady ujawniła również, że zastosowano nowe leczenie kardiologiczne, na które Stan Borys wyraził zgodę, co pozwoliło na podróż lotniczą.

Popularne wiadomości teraz

"Dokonałam kosztownych napraw w mieszkaniu, a mój mąż celowo wszystko psuje: może powinnam się z nim rozwieść"

"Moja pierwsza żona była zapaloną gospodynią domową, wszystko miała zaplanowane: nie mogłem tego znieść i poszedłem do Lary"

"Sami wymyślimy, jak wychowywać dzieci, wy już swoje wychowaliście: moja synowa nie rozumie, że wychowywanie dziecka to praca"

„Marzyłam, że życie z bogatym mężczyzną to bajka, ale tak naprawdę nie wiedziałam, jak go zostawić: nawet pieniądze mnie nie powstrzymały”

Co ciekawe, Stan Borys powoli wraca na scenę muzyczną. Chociaż nie są to już takie długie koncerty, jak kiedyś, z pełnym zespołem i repertuarem, to artysta bardzo aktywnie uczestniczy w działaniach charytatywnych w Stanach Zjednoczonych, wspierając Polonię, seniorów, dzieci i młodzież polską. Dodatkowo promuje polską kulturę wśród Polonii.

Po udarze Stan Borys jest pod stałą opieką specjalistów i przechodzi terapie na Manhattanie. Wykonuje również zalecone ćwiczenia na nogi, ręce i tułów, by odzyskać sprawność ruchową.

"Po udarze można odzyskać sprawność, ale jak się przestaje ćwiczyć, to problemy powracają. To jest ciągła walka z uzyskiwaniem sprawności i jej utrzymywaniem. Ćwiczenia muszą być wykonywane systematycznie" - tłumaczyła "Faktowi".

Jak wyjaśnia Anna Maleady, po udarze możliwe jest odzyskanie sprawności, ale konieczne jest systematyczne wykonywanie ćwiczeń, ponieważ w przeciwnym razie problemy mogą powrócić. Ćwiczenia muszą być wykonywane codziennie i poświęca na nie co najmniej trzydzieści minut.

"Zdrowie i samopoczucie człowieka po udarze nie zawsze mu pozwala na systematyczność. Musimy się pilnować. Ale też zdarzają się ciężkie i trudne dni. Wtedy jest zalecany odpoczynek, relaks, unikanie stresu czy napięć, które życie nam przynosi".

Lekarze i terapeuci zalecają również unikanie długotrwałego siedzenia przed telewizorem i zachęcają do spacerów, rozciągania mięśni oraz podnoszenia lekkich ciężarków, co pobudza masę mięśniową.

Mimo trudności, z jakimi się boryka, Stan Borys nadal emanuje pozytywną energią i miłością do życia. Jego determinacja i wsparcie ze strony rodziny, a przede wszystkim żony Anny Maleady, stanowią kluczową motywację w procesie powrotu do zdrowia.

Pisaliśmy również o: Marcin Hakiel wywołał kontrowersje wśród internautów. Co takiego zrobił

Może zainteresuje Cię to: Nowy etap życia Chylińskiej. Od plotek o mężu do niespodziewanych wiadomości

Przypominamy o: Aleksander Kwaśniewski trafił do szpitala. Czarzasty składa hołd byłemu prezydentowi