Były prezydent Polski, Aleksander Kwaśniewski, musiał udać się do szpitala na zabieg, co skierowało uwagę mediów i opinii publicznej na jego stan zdrowia. To ważny moment dla polskiej polityki, ale również okazja, by spojrzeć na długoletnią służbę i oddanie polityka dla dobra kraju.

Aleksander Kwaśniewski, mimo że od pewnego czasu nie czuł się najlepiej, pozostał aktywny i zaangażowany w sprawy Polski. Już kilka tygodni temu, podczas nagrania z córką, wyznał, że borykał się z problemami z kolanem od początku lipca, a chodzić musiał o kulach. Dla wielu osób ten stan zdrowia był sygnałem, że politykowi potrzebna jest opieka medyczna.

W sobotę miała miejsce konferencja Lewicy, na której Aleksander Kwaśniewski miał być obecny, lecz z powodu konieczności zabiegu w szpitalu, nie mógł pojawić się osobiście. Rzecznik Lewicy, Marek Kacprzak, poinformował, że byłemu prezydentowi potrzebny jest kolejny zabieg. W zamian za jego obecność, jeden z liderów Lewicy, Włodzimierz Czarzasty, przekazał ważne słowa wsparcia.

Panie prezydencie, drogi Aleksandrze. Byłeś najlepszym prezydentem w naszym kraju. Wiem, że jesteś w szpitalu, bo rozmawiamy często. Naprawdę życzymy ci zdrowia. Chcieliśmy, żebyś prowadził nas bezpośrednio, ale wiemy, że prowadzisz nas nawet stamtąd - powiedział Czarzasty.

Podczas konferencji przekazano także wcześniej przygotowane przemówienie byłego prezydenta, który udowodnił, że mimo stanu zdrowia, jest w pełni zaangażowany w polską politykę. "Zawsze głosowałem na Lewicę, serce mam po lewej stronie i uczynię to raz jeszcze z przekonaniem i pewnością, że to dobrze ulokowany głos," wyznał Kwaśniewski. To wyraz jego stałego zaangażowania w sprawy kraju.

Popularne wiadomości teraz

"Mamy z przyjaciółką po 60 lat. Postanowiłyśmy zamieszkać razem i wynająć mieszkanie"

„Dwa lata temu pojechałam na pracę i poznałam tam starszego ode mnie mężczyznę. Teraz oczekujemy dziecka, ale co powiedzą moje i jego dzieci”

"Długo podejrzewałam, że Marek ma kogoś: kupiłam ostry pieprz i podłożyłam mu do samochodu. On nawet nie zrozumiał, jak się dowiedziałam"

"Mam 62 lata, mąż ma 68 lat. Wkrótce się rozwodzimy. Moje życie rodzinne się skończyło: on spędził u niej 3 dni"

Polsce potrzebna jest koalicja, która zostanie stworzona przez partie dzisiejszej demokratycznej opozycji, ale gdzie ważną rolę będzie odgrywać Lewica. Lewica jest gwarantem praw kobiet, świeckiego państwa. Jest gwarantem, że osiągniemy postęp w usługach publicznych, w dobrej edukacji, lepszej ochronie zdrowia. W budowaniu żłobków i przedszkoli, żeby rodziny mogły się rozwijać bez obawy o swoje kariery zawodowe - dodał Kwaśniewski

Aleksander Kwaśniewski podkreślił również potrzebę koalicji, w której Lewica odgrywa ważną rolę. Zaznaczył, że Lewica jest gwarantem praw kobiet i świeckiego państwa, a także postępu w usługach publicznych, edukacji, ochronie zdrowia i wsparciu dla rodzin.

W obliczu trudności zdrowotnych, życzymy panu prezydentowi Aleksandrowi Kwaśniewskiemu zdrowia i szybkiego powrotu do formy. Jego oddanie i pasja dla polskiej polityki są inspiracją dla wielu i dowodem na to, że służba dla dobra kraju jest nieustająca.

Pisaliśmy również o: Ostatni występ. Ralph Kaminski zakończył swoją karierę sceniczną. "Do zobaczenia"

Może zainteresuje Cię to: Marcin Hakiel i jego nowa ukochana nie szczędzą czułości. Kim jest tajemnicza kobieta u jego boku

Przypominamy o: Wielkie odkrycie. Jakie są naprawdę nastroje wobec Justyny Żyly